KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Akcja Znicz 2011

W najbliższy weekend rozpocznie się cykliczna policyjna akcja „Znicz 2011”. Jej głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w okolicach  cmentarzy. Ponieważ w niektórych miejscach wprowadzone zostaną czasowe zmiany w organizacji ruchu, apelujemy o zwracanie uwagi na ustawione znaki. Pamiętajmy też o zachowaniu wzmożonej ostrożności i bezpiecznej jeździe.

REKLAMA


alt

W tym roku, w powiecie krośnieńskim te wzmożone działania potrwają od 28 października do 2 listopada, a ich szczyt przewidywany jest na najbliższy poniedziałek i wtorek. W celu usprawnienia ruchu i poprawy bezpieczeństwa w rejonie cmentarzy, począwszy od północy 31 października, do godz. 18 2 listopada, zmiany w organizacji ruchu planowane są wyłącznie w Krośnie.

Będą one obejmować:

 • zakazy zatrzymywania pojazdów oznaczone znakiem pionowym B-36 wprowadzone zostaną na ul. Podkarpackiej, po prawej stronie od skrzyżowania z ul. Grodzką - kard. S. Wyszyńskiego do skrzyżowania z ul. Lwowską (na tym odcinku obowiązywać będzie również ograniczenie prędkości do 40 km/h) oraz na ul. Kard. Wyszyńskiego, w po obu stronach ulicy od skrzyżowania z ul. Podkarpacką do drugiej bramy wjazdowej na cmentarz.
 • w rejonie cmentarza parafialnego w dzielnicy Polanka obowiązywać będą następujące zasady ruchu drogowego:
 • na ul. Baczyńskiego wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy, wyjazd od ul. ks. Decowskiego, od strony Dobieszyna obowiązywał będzie zakaz wjazdu, a miejsce to oznakowane zostanie znakiem pionowym B-2,
 • po lewej stronie ul. Baczyńskiego w kierunku Dobieszyna obowiązywał będzie zakaz zatrzymania się, oznaczony znakiem pionowym B-36,
 • parkowanie samochodów na ul Baczyńskiego możliwe będzie po prawej stronie ulicy (w kierunku Dobieszyna) równolegle do osi jezdni, miejsce parkowania oznakowane zostanie znakiem pionowym D-18.

W rejonie cmentarza komunalnego przy ul. Wyszyńskiego wyznaczone zostały parkingi:

 • na wysokości cmentarza przy ul. Wyszyńskiego,
 • przy kościele św. Piotra i Jana z Dukli,
 • na ulicy Podkarpackiej od strony cmentarza na odcinku od zatoki przystankowej do ul. Lwowskiej,
 • wszystkie parkingi w rejonie Starostwa Powiatowego przy ul. Bieszczadzkiej,
 • parking na osiedlu mieszkaniowym im. Grota Roweckiego od strony
 • ul. Podkarpackiej,
 • na utwardzonych terenach  tzw. Placu Papieskiego,
 • wykorzystywane będą również parkingi przy pawilonie handlowym „LIDL” przy ul. Lwowskiej.

O zachowanie szczególnej ostrożności apelujemy do osób odwiedzających nekropolię w Iskrzyni i kierowców, którzy będą przejeżdżać przez tę miejscowość. Cmentarz zlokalizowany jest bowiem w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 9 i wjazd na parking znajduje się na ograniczającym widoczność wzniesieniu.

alt

Na krajowej dziewiątce z przejściem większej grupy osób można będzie się również spotkać w Łężanach i w Dukli. Pozostałe cmentarze położone są w większej odległości od dróg krajowych i wojewódzkich, co zmniejsza zagrożenie bezpieczeństwa w ich rejonach.
 
Wszystkich uczestników ruchu informujemy, że policjanci pełniący w tych dniach służbę będą z jednej strony udzielać niezbędnej pomocy, a z drugiej – reagować na wszelkie przypadki łamania przepisów. Nie będzie pobłażania dla kierowców kierujących pojazdami będąc pod wpływem alkoholu, przekraczających dopuszczalna prędkość, nieprawidłowo przewożących dzieci, rozmawiających w czasie jazdy przez telefony komórkowe czy tamujących ruch.
 
Apelujemy do pieszych, aby dla swojego bezpieczeństwa po zmroku używali elementów odblaskowych. Dotyczy to przede wszystkim dzieci.
Ruchem drogowym na ulicach i parkingach w razie konieczności kierować będą funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej.
O innych ostrzeżeniach i założeniach akcji „Znicz 2011” można przeczytać na stronie KWP w Rzeszowie.

kmp/umk
Foto: Mateusz Głód

 • autor: kmp/umk

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?