KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nieśmy pomoc dzieciom

W niedzielę 27 listopada od godz. 10 do 15 na terenie Krosna spotkać będzie można samochody oznakowane logotypem akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Celem akcji jest zbiórka darów rzeczowych dla dzieci pochodzących z najuboższych rodzin. Wsparcie otrzymają także dzieci osierocone oraz te, które wychowują się w rodzinach zastępczych i domach dziecka. Akcja rozpowszechniona jest nie tylko w naszej miejscowości, ale w całej Polsce.

REKLAMA


alt

Pomoc w Krośnie
W naszym mieście akcja „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” koordynowana będzie przez  Terenowy Sztab Akcji, który swoją siedzibę ma przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Krośnie (ul. Piastowska 58). To właśnie tutaj będzie prowadzona zbiórka wszelkich darów, które będzie można składać od poniedziałku do piątku w godzinach 11.30-15.30. Zbiórka potrwa do 31 grudnia 2011, natomiast jej inauguracja zaplanowana jest na najbliższą niedzielę, tj. 27 listopada w godzinach 9.00- 14.00.

Jakie dary? Przyjmowane będą głównie:

  • zabawki
  • książki
  • środki czystości
  • odzież
  • słodycze
  • żywność długoterminowa

Pomóż dzieciom przetrwać zimę od 1993 roku
Zgodnie z wieloletnią tradycją wolontariusze zaangażowani w akcję będą zbierać wszelkie dary rzeczowe przeznaczone dla dzieci pokrzywdzonych przez los. Akcja ta różni się od innych, dlatego że jej celem nie jest zbieranie pieniędzy. W ten sposób mogą się do niej przyłączyć nawet dzieciaki, które oddając swoją zabawkę zrobią dla innych naprawdę wiele dobrego.

alt

Prekursorem akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” jest redaktor Ewa Dados, której idea została połączona z ideą św. Mikołaja. Od lat cieszy się ona życzliwym wsparciem wśród wielu osób, które w ten sposób mogą okazać ciepło serc i sprawić radość potrzebującym. Oprócz mieszkańców w akcję zaangażowane są różne organizacje, ale także parafie. Na Podkarpaciu organizatorem akcji jest Polskie Radio Rzeszów. 

Zasady organizacji i udziału w Akcji znajdują się na stronie internetowej www.pdpz.pl.

Patrycja Miezin
Foto: pdpz.pl

  • autor: Patrycja Miezin

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?