KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Pierwsza praca" Gdzie szukać, jaki zawód wybrać?

Zastanawiasz się jaki zawód wybrać, gdzie szukać pracy, jakie zawody są najbardziej popularne w województwie podkarpackim? Co może zaoferować Powiatowy Urząd Pracy? Odpowiedzi na te pytania oraz wiele innych będzie można uzyskać już w czwartek 1 grudnia br. na spotkaniu informacyjnym pn. „Pierwsza praca”, które odbędzie się  w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie przy ul. Kazimierza Wielkiego 4.

REKLAMASpotkanie informacyjne „Pierwsza praca” kierowane jest do studentów i absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie, a także młodych osób, które stawiają pierwsze kroki na rynku pracy. – Dziś największe bezrobocie notujemy wśród młodych osób. Według naszych statystyk na koniec października br. bez pracy pozostawało 33 353 osoby (w tym 18 tys. kobiet, 15 353 mężczyzn) to jest prawie 1/4 ogółu bezrobotnych, liczby te dotyczą tylko osób, które ukończyły 25 rok życiawyjaśnia Konrad Fijołek, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

alt

Spotkanie, które odbędzie się w najbliższy czwartek organizowane jest we współpracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, Okręgowej Inspekcji Pracy w Rzeszowie, Powiatowego Urzędu Pracy w Krośnie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie. – Zależy nam, aby młodzi ludzie byli bardziej aktywni na rynku pracy, wiedzieli jakie stoją przed nimi możliwości i z jakich form pomocy i wsparcia mogą korzystać, dlatego jestem przekonany, że organizowana przez nas akcja informacyjna wskaże młodym ludziom perspektywy rozwoju i skutecznego planowania kariery zawodowej – mówi dyrektor.

W spotkaniu, które odbędzie się w najbliższy czwartek tj. 1 grudnia br. w godz. od 12.00 – 15.00 udział wezmą przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Krośnie, którzy opowiedzą o możliwościach zatrudnienia w ramach programów aktywizujących osoby bezrobotne. Pracownicy Biura Karier PWSZ będą namawiać do podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Natomiast do zapoznania się z obowiązującym prawem pracy zachęcą inspektorzy z Okręgowej Inspekcji Pracy w Rzeszowie. Pracownicy  Wojewódzkiego Urzędu Pracy wyjaśnią w jaki sposób szukać bezpiecznej pracy poza granicami naszego kraju, dlaczego warto korzystać z pomocy doradców zawodowych oraz opowiedzą o zawodach nadwyżkowych i deficytowych w województwie podkarpackim.

Monika Zając, WUPwRz
Foto: stock

  • autor: Monika Zając, WUPwRz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?