KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Oddaj stary telefon świętemu Mikołajowi

Masz w szufladzie stary, nieużywany telefon komórkowy? Nie wiesz, co z nim zrobić? Oddaj go świętemu Mikołajowi! Wrzuć swoją starą komórkę do specjalnie przygotowanego pojemnika. Pomożesz innym i jednocześnie zadbasz o środowisko.

REKLAMA


alt

Święty Mikołaj istnieje. To oczywiste. Co roku przynosi prezenty dzieciom i wyjątkowo grzecznym dorosłym. Dlaczego jednak nie zmienić nieco tego zwyczaju i nie przygotować prezentu Mikołajowi? Jak? To bardzo proste!

Jeżeli masz stary telefon, którego już nie używasz i nie wesz co z nim zrobić oddaj go innym w prezencie mikołajkowym. Wrzuć swoją komórkę do specjalnie przygotowanego pojemnika przez uczniów Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum, w budynku szkoły przy ul. Grodzkiej 6.

alt

- Fundacja Świętego Mikołaja wspiera dzieci z rodzinnych domów dziecka, dzieci uzdolnione, ale biedne. Postanowiliśmy włączyć się w tę akcję, dać im odrobinę uśmiechu, przygotować im prezent – mówią Nikola Pacak, Dominika Kępa i Ola Uberman – uczennice drugiej klasy KLO.  - Zbieramy stare, nieużywane telefony komórkowe, ładowarki i baterie z tych telefonów, które za pośrednictwem fundacji przekażemy firmie recyklingowej. Środki uzyskane w ten sposób pozwolą fundacjom pomagać potrzebującym dzieciom.

alt

Co ważne, Katolickie Liceum i Gimnazjum w Krośnie jest, w tym momencie, jedynym miejscem w województwie podkarpackim, które bierze udział w akcji.

- Zapraszamy mieszkańców Krosna i okolic, ale także lokalnych przedsiębiorców, do wsparcia naszych działań – mówi ks. Dariusz Wilk – Dyrektor Katolickiego Liceum i Gimnazjum w Krośnie. Oprócz zbiórki telefonów, organizujemy akcję informacyjną. Zapraszamy osoby, które chciałby powiesić specjalny „mikołajowy” plakat w swoim miejscu pracy, w witrynie zaprzyjaźnionego sklepu, czy wesprzeć akcję na Facebooku. Tylko dzięki „Krosnoludkom” możemy odnieść sukces – podkreśla Dyrektor.

Telefony można przynosić do specjalnie przygotowanego, „mikołajowego” pojemnika, który ustawiony został w budynku KLO i KG, w Krośnie przy ul. Grodzkiej 6, w dni zajęć lekcyjnych, od godziny 8.00 do 15.00.

W tym samym czasie, osoby, które chciałyby powiesić plakat w swoim miejscu pracy, czy w witrynie sklepowej mogą go odebrać w sekretariacie szkoły.
Więcej informacji można uzyskać na facebookowym profilu Katolickiego Liceum i Gimnazjum w Krośnie (www.facebook.com/katolikkrosno), stronie internetowej katolik-krosno.pl i na stronach Fundacji (mikolaj.org.pl).

alt

Organizatorzy
Akcja "Oddaj stary telefon świętemu Mikołajowi!" to wspólna inicjatywa dwóch fundacji: Fundacji Świętego Mikołaja i Fundacji Dzieciom w Potrzebie, oraz partnera, firmy recyklingowej Biosystem Elektrorecykling, dzięki któremu pieniądze z zebranych telefonów zostaną przekazane na działalność obu organizacji.

alt

(kol)
Fot. www.zbiorkatelefonow.pl

  • autor: kol

4 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?