KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W szpitalu będą uczyć jak rodzić

Wiele kobiet w ciąży oraz ich partnerów zadaje sobie to pytanie: Czy warto chodzić do szkoły rodzenia? Dlatego Wojewódzki Szpital Podkarpacki im Jana Pawła II w Krośnie wychodzi naprzeciw ich potrzeb i umożliwia odbycie takiego kursu mieszkańcom regionu krośnieńskiego. 

REKLAMA


Zajęcia w Szkole Rodzenia prowadzone są w czwartek i piątek od godz. 16:30 przez położne zatrudnione w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym. W programie szkoły przewidziane są wykłady dotyczące przebiegu ciąży, porodu i połogu; zajęcia omawiające naturalne karmienie, ćwiczenia praktyczne dotyczące opieki nad noworodkiem, jego kąpieli i pielęgnacji. – mówi Karolina Błażkowska z Sekcja Organizacji i Marketingu w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie.

alt

Położne będą uczyć kobiety odpowiednich zachowań, sposobów oddychania i parcia, a także udzielają odpowiedzi na nurtujące pytania. Ostatnie zajęcia przeznaczone są na zwiedzanie sali porodów rodzinnych w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie. - Taka Szkoła przynosi rodzicom wiele korzyści. Oprócz dobrego przygotowania do porodu, dzięki któremu zmniejsza się stres matki, zajęcia przygotowują do radzenia sobie z maluchem w pierwszych dniach i tygodniach macierzyństwa. – dodaje Karolina Błażkowska .

Koszt kursu w krośnieńskim szpitalu wynosi 185 zł., co w porównaniu do innych miast jest kwotą o kilkadziesiąt procent niższą. W zajęciach mogą uczestniczyć kobiety, ale mile widziane są osoby towarzyszące. Zajęcia w szkole rodzenia najlepiej zacząć po 20 tygodniu ciąży.

Na kurs można się zapisać poprzez stronę internetową www.krosno.med.pl, dzwoniąc pod numer 13 43 78 400 w godzinach 7.00-15.00 od poniedziałku do piątku lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Kurs składa się z ośmiu spotkań i trwa około miesiąca.

(red.)
Fot. sxc.hu

  • autor: red.

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?