KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Restaurant Day - zostać szefem własnej restauracji

W najbliższą niedzielę, 18 sierpnia, na krośnieńskim rynku odbędzie się pierwsza edycja akcji "Restaurant Day". Jej zasady są proste: każdy na jeden dzień może otworzyć własną restaurację. Nie będą to jednak wyszukane lokale ze stolikami i  kelnerami. Każdy, kto tylko ma ochotę i czuje się na siłach serwuje zrobione przez siebie jedzenie.

REKLAMA


alt

Swój udział w imprezie zgłosiła jednodniowa cukiernia "Słodki Rynek", która będzie działać obok fontanny, od 13.00 do 18.00. Każdy łasuch znajdzie coś dla siebie - za symboliczną opłatą może skosztować ciast, ciasteczek, muffinek, tart, tortów, serników i in. Obok stołów z ciastami znajdzie się miejsce na kocyki, poduszki, zabawki i stoliki dla dzieci - wszystko po to, aby połączyć przyjemność jedzenia ze wspólnym biesiadowaniem.

alt

Organizatorkami cukierni są dwie mieszkanki Krosna i Krakowa. Na co dzień mamy dwójki dzieci, więc akcja jest dla nich nie tylko "odskocznią od codzienności", ale jak mówią, spełnieniem marzeń. W przyszłości planują otwarcie wspólnej kawiarni.

Pomysł stworzenia jednodniowej restauracji na środku rynku jest pierwszym tego typu wydarzeniem w mieście. Inspiracją "Restaurant Day" była podobna akcja zapoczątkowana przez Finów pięć lat temu.

(red.)
Fot. Restaurant Day

  • autor: red.

3 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?