KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Lekarz naciągnął NFZ na ponad 450 tysięcy złotych

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Laryngolog z Korczyny oskarżony został o wyłudzenie ponad 450 tysięcy złotych z NFZ. Mężczyzna już oddał pieniądze i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

REKLAMA


Nieprawidłowości zauważyli pacjenci. Okazało się, że według systemu Zintegrowanego Informatora Pacjenta wielokrotnie odwiedzali laryngologa w Korczynie. Tymczasem większości tych wizyt faktycznie nie było. Pacjenci powiadomili o tym NFZ.

Ankiety NFZ i prokuratorskie śledztwo wykazały, że doszło do wyłudzenia na ogromną skalę. Akta sprawy to wiele tomów

- Okazało się, że sprawa dotyczy 2 174 pacjentów - mówi w rozmowie z KrosnoCity.pl prokurator rejonowy Iwona Czerwonka-Rogoś. Łączna kwota wyłudzona z NFZ to 453 568 złotych.

Prokuratura dysponuje już zeznaniami około 200 świadków.

Lekarzowi postawiono zarzuty z oszustwa i poświadczania nieprawdy w dokumentach (głównie z Art 286 § 1 KK, Art 271 § 1 i 3 KK). dodatkowo ma postawione zarzuty dotyczące przetwarzania danych osobowych w sposób niezgodny z ustawą, co dotyczy 33 osób.

Lekarz przyznał się do wpisywania fikcyjnych wizyt i zwrócił pieniądze oraz złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. - Najważniejsze, że pieniądze zostały odzyskane - mówi Iwona Czerwonka-Rogoś.

pd

  • autor: pd

8 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?