Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Policja na Rynku informuje o "mapie zagrożeń"

Policja na Rynku informuje o "mapie zagrożeń" Fot. Piotr Dymiński

Od 20 września interaktywna policyjna "mapa zagrożeń" obejmuje cały kraj. Przez pierwszy tydzień w samym Krośnie pojawiło się 65 zgłoszeń.

Krośnieńska Policja prowadzi akcję informacyjną dla mieszkańców na temat korzystania z interaktywnej mapy zagrożeń.

Codziennie, do piątku 30 września, na krośnieńskim Rynku będzie się znajdować punkt informacyjny, w którym policjanci w godzinach od 11 do 16 udzielą informacji o korzystaniu z systemu.

W lipcu uruchomiono pilotażową wersję map zagrożeń w trzech garnizonach Policji: stołecznym, podlaskim i pomorskim. Od września, interaktywne mapy są stopniowo wprowadzane w kolejnych województwach, a od 20 września działają też na Podkarpaciu.

Korzystanie z aplikacji jest proste, zaprojektowane tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie, każdy mógł się nią posługiwać.
 
Aby zgłosić zagrożenie, należy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, miejskiej lub powiatowej Policji. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Pomocą służą także funkcjonariusze. Zgłoszenie trafi do policjantów odpowiedniej komórki Policji. Zebrane informacje pozwolą na jeszcze lepszą dyslokację służb, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń w tym samym miejscu.

Mapy zostały opracowane w oparciu o informacje własne Policji, czyli m.in. statystyki policyjne, a także na podstawie informacji przekazanych przez podmioty biorące udział w konsultacjach społecznych oraz w oparciu o wyniki badań opinii publicznej oraz informacje różnych instytucji.
 
Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.
 
Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub  997.

pd

1 komentarz

  • Eduardo

    Największym zagrożeniem dla Krosna i okolic są instytucje współpracujące z Policją tj.prokuratura i sąd krośnieński (specjalnie z małej litery). Patologią tego systemu są ludzie o niskiej moralności oraz nepotyźmie w obsadzaniu stanowisk. Wiele spraw w tych instytucjach jest sfingowanych oraz załatwianych na telefon. Opracowywanie mapy zagrożeń opartej na prowincjonalnych zjawiskach niczego dla bezpieczeństwa nie wniesie.

    Zgłoś nadużycie Eduardo czwartek, 29, wrzesień 2016 15:23 Link do komentarza

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj