KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Pięciu oskarżonych w sprawie śmierci pracownika

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Do tragicznego wypadku doszło w Krośnie, w sierpniu 2015 roku. Mężczyzna wykonujący prace przy sieci energetycznej jednego z zakładów przemysłowych został porażony prądem. W następstwie tego wypadku zmarł po kilku miesiącach w szpitalu. Prokuratura postawiła zarzuty 5 osobom, w związku z niedopełnieniem obowiązków i zaniedbaniami zasad BHP.

REKLAMA


Do wypadku doszło 18 sierpnia 2015 roku. Poszkodowany Piotr G. pracował przy rozdzielni niskiego napięcia sieci elektroenergetycznej jednej z krośnieńskich fabryk. Podczas pracy doszło do porażenia prądem. Mężczyzna trafił do szpitala. Przez kilka miesięcy był w stanie śpiączki, a w marcu 2016 roku zmarł. Prokuratura ustaliła, że do wypadku przyczyniły się zaniedbania przepisów BHP.

O szczegółach informuje Beata Piotrowicz, rzecznik prokuratury w Krośnie.

- Niedopełnienie obowiązków przez poszczególnych oskarżonych jest zróżnicowane, co związane jest z ich zatrudnieniem i zakresem obowiązków - mówi Piotrowicz.

Oskarżonemu Sławomirowi Dz. przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art. 220 par. 1 k.k. i art. 155 k.k. w zw. z art. 11 par. 2 k.k., polegający na niedopełnieniu obowiązków, jako osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo i higienę pracy, przez co umyślnie naraził pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez porażenie prądem elektrycznym, w wyniku czego pokrzywdzony Piotr G. doznał obrażeń ciała, co skutkowało jego śmiercią.

Oskarżony Jacek O. pozostaje pod zarzutem popełnienia przestępstwa z art. 220 par. 1 i 2 k.k.polegający na tym, że jako osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo i higienę pracy nie dopełnił swoich obowiązków, w ten sposób, że nie dokonał oceny kwalifikacyjnej pracowników, w tym pokrzywdzonego w wyniku czego został on dopuszczony do wykonania prac w rozdzielni elektrycznej przy urządzeniach elektrycznych, mimo że nie miał uprawnień, przez co nieumyślnie naraził pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Oskarżonym Czesławowi S., Andrzejowi P. i Zbigniewowi R. zostały przedstawione zarzuty popełnienia przestępstwa z art. 220 par. 1 i 2 k.k. i art 155 k.k. w zw. z art. 11 par. 2 k.k. polegające na tym, że nie dopełnili oni obowiązków, jako osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo i higienę pracy, przez co nieumyślnie narazili pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez porażenie prądem elektrycznym, w wyniku czego pokrzywdzony Piotr G. doznał obrażeń ciała, skutkujących jego zgonem.

Akt oskarżenia został skierowany do Sądu Rejonowego w Krośnie 21 grudnia 2016 roku.

pd

  • autor: pd

1 komentarz

  • prokurator

    Co się stało Piotrowcz, że przepisy prawa zastosowałaś. Wobec pewnych oszustów, oszustwo ich legalizowałaś.

    Zgłoś nadużycie prokurator sobota, 21, styczeń 2017 17:30 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?