Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Podwale: potrącenie na przejściu

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Na ul. Podwale w Krośnie BMW potrąciło pieszą. Poszkodowaną z obrażeniami przewieziono do szpitala.

REKLAMADo zdarzenia doszło w poniedziałek (23 stycznia), po godz. 17.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, - 34-letni kierujący BMW, zbliżając się do prawidłowo oznakowanego przejścia dla pieszych, nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej przez jezdnię kobiecie, na skutek czego doszło do jej potrącenia - informuje KMP Krosno.

Poszkodowaną okazała się 54-letnia kobieta. Przewieziono ją do szpitala. Obrażenia, jakich doznała, okazały się niegroźne.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

mg

7 komentarzy

 • logik

  Trudno tu ocenić kto zawinił? Natomiast nasuwa się ważne stwierdzenie, że w mediach, internecie, przedszkolu, szkole, w domach za mało jest edukacji i tematów dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zachowania pieszych. Niestety wiele osób wchodzi na pasy bezpośrednio przed zbliżającym się pojazdem. Wchodząc nie zdają sobie sprawy, że kierowca może być zaskoczony takim nagłym wtargnięciem i nieszczęście gotowe. Nie można tutaj ciągle winić kierowców, bo winę również ponoszą nieodpowiedzialni piesi. Owszem kierowca ma zachować szczególną ostrożność i zwolnić, ale na Boga pieszy musi wiedzieć, że on może prędzej stanąć niż jadący 10 km/h samochód. Kto nie jest kierowcą tego nie rozumie, zwłaszcza rozchichrane nastoletnie kozy lub nastoletni srule.

  Zgłoś nadużycie logik piątek, 27, styczeń 2017 19:19 Link do komentarza
 • kierowca 12

  To prawda wchodzą na przejście bez zatrzymania się, prosto pod koła, a ja wróżka nie jestem żeby przewidzieć czy osoba idąca chodnikiem nie wtargnie mi nagle pod koła, nie wiem mam zatrzymywać się przed każdym przejściem ??? ☺ szczególnie kolesie w kapturach i słuchawkach na uszach co nawet się zwolnią i nie popatrza wchodząc na pasy.

  Zgłoś nadużycie kierowca 12 środa, 25, styczeń 2017 23:10 Link do komentarza
 • kazek

  Mieszkamy w najdzikszym kraju Europy.Tezę tę potwierdzają dane statystyczne:
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,21167183,polska-jest-jednym-wielkim-czarnym-punktem-europy-na-naszych.html
  Pozwolenie na broń jest trudno dostać.Prawo jazdy,które może być narzędziem równie niebezpiecznym w rękach dzikusa,może otrzymać każdy,no chyba że jest już ewidentnym,widocznym gołym okiem świrem.

  Zgłoś nadużycie kazek środa, 25, styczeń 2017 22:05 Link do komentarza
 • kazek

  Droga oblodzona-jedziesz 20,bardzo oblodzona-10,albo 5.Po chodnikach chodzą różni ludzie:chorzy,dzieci,debile,ślepi-bo mają do tego prawo.Nie muszą zdawać egzaminów,przechodzić testów psychofizycznych tak jak kierowcy.Jeśli nawet jest podpity,to nie znaczy że mam go rozjechać.Kto tego nie rozumie,nie powinien otrzymać prawa jazdy.Kiedy zbliżam się do przejścia ,staram się obserwować zbliżających się ludzi i przewidywać ich zachowanie.Nigdy nie miałem niebezpiecznej sytuacji na przejściu,choć jeżdżę już bardzo wiele lat.

  Zgłoś nadużycie kazek środa, 25, styczeń 2017 21:46 Link do komentarza
 • kierowca

  @obserwaror nie chodzi o 15-50 sekund tylko fakt , że święte krowy wchodzą pod auto nawet sie nie zatrzyma i nie popatrzy czy coś nie jedzie ONA IDZIE. Jak ci wejdzie nagle, cwaniaczku, pod auto i nie będziesz miał możliwości zahamowania np. droga oblodzona to pogadamy. A jak stwierdziłeś kultura wymaga i dotyczy wszystkich uczestników drogi np pieszych, rowerzystów, motocyklistów a nie tylko kierowców.
  Dodam, że dzis ok. 19 na Podwalu przechodziłem z dzieckiem i żona przez przejście dla pieszych i byłem na wysepce gdy radiowóz przejechał 65 km na godzinę. Gdybym sie nie zatrzymał i popatrzył czy jakis milicjant nie jedzie to jutro miałbym sprawę o zniszczenie radiowozu, specjalne wtargniecie na jezdnię i pod radiowóz , obraze majestatu i wiele wiele innych niezawinionych przestępstw. Oczywiście "sędziowie " krośnienscy skazali by mnie na kilka lat łagrów. Bo przecież milicjant nie kłamie.

  Zgłoś nadużycie kierowca środa, 25, styczeń 2017 20:52 Link do komentarza
 • obserwator

  "kierowca".....a Ty masz prawko na ciągnik czy samochód? bo nie wiem czy wiesz ale kultura wymaga tego by pieszych puszczać na pasach....a po drugie Tobie nie jest zimno mokro więc 15 sekund Cię nie zbawi jak przepuścisz pieszego....

  Zgłoś nadużycie obserwator środa, 25, styczeń 2017 14:57 Link do komentarza
 • kierowca

  a to pieszy potrącił auto bo wtargnął zapewne na jednie jak wieśniak w pole

  Zgłoś nadużycie kierowca środa, 25, styczeń 2017 10:13 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj