KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Rymanów-Zdrój: dobiega końca proces w sprawie zabójstwa

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Waldemar B, wykładowca z Rzeszowa, jest oskarżony o dokonanie morderstwa ze szczególnym okrucieństwem. Sprawa prowadzona jest przed Sądem Okręgowym w Krośnie. Istotne mogą być opinie dotyczące stanu zdrowia.

REKLAMA


Wspólne picie alkoholu skończyło się tragicznie. Waldemar B. zadał swojemu sąsiadowi 9 ciosów w głowę i jej okolice, a następnie co najmniej dwa razy uderzył leżącą ofiarę taboretem w głowę.

- Nagle zmienił się, także z wyglądu: wytrzeszczone oczy, napuchnięta twarz, wtedy charczał, już nie komunikował się - zeznawał w swoich wyjaśnieniach na początku procesu oskarżony, twierdząc, że zadając ciosy jedynie bronił się przed agresywnym napastnikiem.

Oskarżony i jego obrońcy podkreślają zły stan zdrowia. Mężczyzna leczy się z powodu padaczki. Waldemar B. twierdzi, że pod koniec zdarzenia rozpoczął się u niego atak padaczkowy.

Lekarka, która leczyła wcześniej oskarżonego zeznała, że podczas napadów padaczkowych jego zdolność rozpoznania, co się z nim dzieje i zdolność oceny otoczenia była mocno ograniczona. - Nie ma właściwej oceny sytuacji, może wykazywać zachowania agresywne, niewłaściwie oceniając zachowania osób postronnych np. uznając je za zagrożenie dla niego samego - dodała lekarka.

Obrona wnioskowała o opinię biegłego ze specjalnością dotycząca epilepsji. Podczas ostatniej rozprawy (18 września) poinformowano, że nie znaleziono takiego biegłego.

Kolejna opinia neurologiczna zostanie przedstawiona pod koniec października.

pd

 • autor: pd

5 komentarzy

 • lex

  Sympatyk ma rację Sąd krośnieński to jedna wielka patologia. Oni już wypowiedzieli się w niektórych sprawach. Na temat tej ,,instytucji" należałoby przeprowadzić debatę społeczną miasta Krosna i okolic

  Zgłoś nadużycie lex piątek, 22, wrzesień 2017 10:13 Link do komentarza
 • EP

  Poprzedni komentarz jest klasycznym przykładem myślenia kategoriami i wartościami, do których nawiązuje PIS w swojej kampanie anty sądowej. Sąd w tej sprawie jeszcze się nie wypowiedział, prowadzi postępowanie, obrońcy do czego mają święte prawo składają wnioski dowodowe w obronie podsądnego a "sympatyk PIS-u" już wie, że sędziowie krośnieńscy to krętacze "pierwszej ligi".
  I niech zwolennicy PIS-u nie piszą, że wypowiedź "sympatyka" to prowokacja. Myślę, że autor tego komentarza napisał to z serca i z głowy i pokazał co w tej głowie jest.

  Zgłoś nadużycie EP piątek, 22, wrzesień 2017 09:25 Link do komentarza
 • Sympatyk PiSu

  W sądzie krośnieńskim liczą się pieniądze i układy a ta sprawa jest klasycznym tego przykładem. Panowie wyrokujący w tej sprawie to ,,krętacze" pierwszej ligi.

  Zgłoś nadużycie Sympatyk PiSu czwartek, 21, wrzesień 2017 20:55 Link do komentarza
 • Hiobowski

  Profesorek ma pieniądze to lawiruje: to epilepsja, a to pomroczność jasna lub ciemna, albo jeszcze inna głupawka.
  Gdyby to trafiło na biednego Bronka Bradrurę w gumofilcach już dawno by siedział w kryminale.
  Prawo jest surowe dla biedoty, lecz dla bogatych krętaczy niestety bardzo łaskawe.
  Wódka jest dla ludzi umiejących pić, nie dla bandytów i kanalii.

  Zgłoś nadużycie Hiobowski czwartek, 21, wrzesień 2017 13:37 Link do komentarza
 • brutekk

  Ten gość zabił z premedytacją, a teraz robi z siebie wariata aby uniknąć kary za popełnioną zbrodnie. Jak sie leczył to po co piła alkohol, a może ofiara wlewała mu na siłe a on sie bronił i dlatego zabił. Idiotyzm panowie i panie. DOŻYWOCIE i tyle w temacie.

  Zgłoś nadużycie brutekk czwartek, 21, wrzesień 2017 13:33 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?