KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Dwa śmiertelne wypadki: 18-latka i 85-latek zginęli pod kołami ciężarówek

Dwa śmiertelne wypadki: 18-latka i 85-latek zginęli pod kołami ciężarówek Fot. Krosno112.pl

Krosno: W krótkim odstępie czasu doszło do dwóch tragicznych wypadków. 85-letni pieszy zginął pod kołami ciężarówki na przejściu dla pieszych w Turaszówce. Pół godziny później na ul. Tysiąclecia, 18-letnia rowerzystka zginęła pod naczepą kolejnej ciężarówki. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

REKLAMA


Pierwszy tragiczny wypadek wydarzył się w środę (4.04) około godziny 7:15. na ul. Bema w Krośnie (DK28).

58-letni kierowca samochodu ciężarowego marki MAN na przejściu dla pieszych potrącił 85-letniego mężczyznę. Do śmiertelnego wypadku doszło na pasie w kierunku Jasła, obecnie ruch odbywa się wahadłowo. Na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora pracują policjanci. Kierowca ciężarówki był trzeźwy.

Około pół godziny później (7:50) doszło do drugiego tragicznego wypadku z udziałem ciężarówki. Na ulicy Tysiąclecia zginęła 18-letnia rowerzystka.

Według wstępnych ustaleń, 31-letni kierowca ciężarowego Volvo jadący od strony DK28 skręcał w drogę dojazdową do huty. W tym samym momencie na przejście dla pieszych przecinające tę drogę wjechała 18-letnia rowerzystka. Dziewczyna znalazła się pod kołami naczepy i zginęła na miejscu.

Funkcjonariusze Policji pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności zdarzenia, między innymi ustalają, czy do zdarzenia doszło na drodze rowerowej i czy była ona prawidłowo oznakowana. Kierowca był trzeźwy.

pd
Fot. Krosno112.pl

 • autor: pd

10 komentarzy

 • ze smutkiem

  Dyskusje kto ma rację nic nie zmienią - stało się i nic na ziemi zmarłym życia nie przywróci. Za to można pożegnać Patrycję w sobotę o 12-tej w kościele parafialnym w Polance. To chyba godne zamknięcie tej historii.

  Zgłoś nadużycie ze smutkiem piątek, 06, kwiecień 2018 11:31 Link do komentarza
 • Rambo

  Do tego mądrego ; bez prawa jazdy : tam jest przejazd dla rowerzystów .Ciekawy jestem czy pisałbyś takie głupie komentarze gdyby to była twoja córka ,siostra ,żona lub matka .piszesz o myśleniu ale nie pomyślałeś pisząc ten komentarz

  Zgłoś nadużycie Rambo czwartek, 05, kwiecień 2018 18:22 Link do komentarza
 • Bez prawa jazdy

  Ważne !!!, czy to było przejście dla pieszych z przejazdem dla rowerzystów. Jeżeli samo przejście dla pieszych to rowerzysstka nie miała prawa na nie wjechać !!!. Rzecz najważniejsza mniejszy trzeba myśleć

  Zgłoś nadużycie Bez prawa jazdy czwartek, 05, kwiecień 2018 10:02 Link do komentarza
 • oki

  //www.krosnocity.pl/index.php/aktualnosci/fakty/krosno/item/17469-jak-zyje-sie-cyklistom-w-krosnie-powstana-nowe-sciezki-rowerowe.html

  Rok temu był artykuł o ścieżkach

  Zgłoś nadużycie oki środa, 04, kwiecień 2018 22:46 Link do komentarza
 • rower

  brak sciezek ,strach jezdzic

  Zgłoś nadużycie rower środa, 04, kwiecień 2018 21:51 Link do komentarza
 • pp

  Tak było w tym wypadku z dziewczyną :http://www.nowiny24.pl/serwisy/wypadki-drogowe/a/smierc-18letniej-rowerzystki-w-krosnie-policja-ustala-czy-sciezka-rowerowa-byla-wlasciwie-oznakowana-zdjecia-wideo,13065608/
  Trzeba szukać w Nowinach, bo w portalach krośnieńskich to lipa.

  Zgłoś nadużycie pp środa, 04, kwiecień 2018 19:48 Link do komentarza
 • Rambo

  Do alfy!!!!!!! Tam jest ścieżka rowerowa więc nie wiń dziewczyny bo ty nadajesz się do powtórnego egzaminu jeśli w ogóle posiadasz prawo jazdy a może tylko kartę woźnicy !!!!!!

  Zgłoś nadużycie Rambo środa, 04, kwiecień 2018 17:32 Link do komentarza
 • alfa

  to chyba logiczne jak jest pod naczepa to musiala wjechać pod naczepę i kierowca nie widział jej

  Zgłoś nadużycie alfa środa, 04, kwiecień 2018 11:21 Link do komentarza
 • krośnian

  Właśnie w tym czasie jechałem do pracy. Było już po wypadku w Turaszówce a parę sekund przed tym koło Huty. A w tym czasie patrol policyjny stał na bocznej ul. Krakowskiej (dojazd do myjni przy Carrefurze), a w okolicy tragiczne wydarzenia.
  Jak już pisałem patrole policyjne w Krośnie praktycznie niewidoczne, a jazda po mieście staje się wręcz ekstremalna. Dlaczego nie ma partoli policyjnych na ulicach jak np. w Jaśle (częste i widoczne).
  Coś nie tak, dwa wypadki śmiertelne na przejściu dla pieszych, trasa rowerowa (kto je projektował?)

  Zgłoś nadużycie krośnian środa, 04, kwiecień 2018 11:01 Link do komentarza
 • Kierowca

  Rower znajduje się pod osią tylną ciągnika siodłowego, a nie pod naczepą. Różnica jest kolosalna, bo znaczy to że kierowca najechał na rower , a nie zahaczył naczepą. Tak ,czy tak to raczej wina kierowcy ,bo tam jest ścieżka rowerowa i należy przepuścić przed skrętem.

  Zgłoś nadużycie Kierowca środa, 04, kwiecień 2018 10:50 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?