KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Kierowca, który potrącił rodzeństwo dożywotnio stracił prawo jazdy

Kierowca, który potrącił rodzeństwo dożywotnio stracił prawo jazdy Fot. KrosnoCity.pl

Troje rodzeństwa chciało pomóc błąkającemu się psu. W ich samochód na ul Kopernika uderzył rozpędzony pijany kierowca. Sprawca wypadku, w którym bardzo poważnie ucierpiało dwoje rodzeństwa usłyszał już wyrok: 2 lata więzienia i dożywotnia utrata prawa jazdy.

REKLAMA


W sobotę, 10 marca doszło do bardzo poważnego wypadku. Pijany 22-latek wjechał Fordem w zaparkowanego na poboczu Seata i trójkę rodzeństwa. Jednemu z mężczyzn udało się uskoczyć, ale dwie osoby odniosły bardzo poważne rany.

Najbardziej poszkodowana była 24-letnia Marzena. Jako nasi czytelnicy pomagaliście w zbiórce środków na jej rehabilitację.

Ustalono, że sprawca wcześniej pił wino i piwo. Wiózł pasażerkę, bo chciał odwieźć dziewczynę do domu, pomimo, że miał 1,4 promila alkoholu we krwi. Jadąc z prędkością 83 km/h w terenie zabudowanym od strony ulicy Konopnickiej na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem i uderzył w prawidłowo zaparkowany samochód i stojące na poboczu rodzeństwo.

29-letni Sebastian miał połamane nogi, a 24-letnia Marzena doznała licznych złamań, które zagrażały jej życiu. Ich brat w ostatniej chwili zdążył uskoczyć i uniknął poważnych obrażeń. 17-letnia pasażerka podróżująca z pijanym kierowca odniosła niegroźne obrażenia.

Wyrok zapadł 12 lipca. Prokuratura nie zamierza składać apelacji. Sam sprawca przyznał się do winy i poddał karze.

- Dla nas najbardziej istotne było stanowisko poszkodowanych, a oni zgodzili się na taką karę - mówi Sławomir Merkwa, zastępca prokuratora rejonowego w Krośnie.

- W sprawach o spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości i przy tak poważnych skutkach, 2 lata pozbawienia wolności, to minimalny wymiar kary - zaznacza prokurator. Niemniej prokuratura uważa wyrok za wystarczająco surowy, ponieważ dotyczy młodego człowieka, który nigdy wcześniej nie był karany. Ponadto dotkliwą kara jest dożywotnie pozbawienie prawa jazdy.

- Osoby siadające za kierownicę w stanie nietrzeźwości muszą się liczyć z utratą uprawnień - skomentował prokurator Merkwa.

Zobacz także:
- 22-latek uderzył w trójkę rodzeństwa. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie
- Pomóż Marzence poszkodowanej przez pijanego kierowcę

pd

  • autor: pd

4 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?