Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Wzmożone kontrole taksówek, autobusów i busów

altTylko dwa drobne uchybienia ujawnili policjanci podczas prowadzonych w ostatnich dniach kontroli taksówek, autobusów i busów, wykorzystywanych do zarobkowego przewozu osób. W 166 sprawdzonych pojazdach nie stwierdzono widocznych usterek technicznych, a ich kierowcy byli trzeźwi. Wynik kontroli wskazuje, że standard usług świadczonych przez przewoźników systematycznie wzrasta.

 

REKLAMA 

Realizując swoje zadania ustawowe, w ramach działalności prewencyjnej, policjanci krośnieńskiej drogówki systematycznie prowadzą kontrole wytypowanych grup pojazdów. W tym roku na pierwszy ogień poszły taksówki. Od 1 do 3 stycznia funkcjonariusze skontrolowali na terenie Krosna 33 takie samochody. Sprawdzano przede wszystkim ich stan techniczny, obowiązkowe wyposażenie oraz trzeźwość kierowców.
 
Jedynymi ujawnionymi nieprawidłowościami był brak adnotacji w dwóch dowodach rejestracyjnych, że pojazd jest wykorzystywany jako taksówka. Do czasu uzupełnienia wpisów dokumenty te zostały zatrzymane, a właściciele aut pouczeni.
 
Jeszcze lepiej wypadła prowadzona wczoraj rano akcja pod hasłem „Trzeźwy autobus”. Jej założeniem była przede wszystkim kontrola stanu trzeźwości osób siedzących za kierownicą pojazdów wykorzystywanych do zbiorowego, zarobkowego przewozu osób. Policjanci sprawdzali autobusy i busy zarówno przewoźników publicznych, jak i prywatnych, zwracając przy tym uwagę na ich stan techniczny. Kontrole prowadzono przede wszystkim na przystankach początkowych i końcowych, starając się nie dezorganizować ustalonych rozkładów jazdy. Od godz. 4 do godz. 9, na terenie powiatu krośnieńskiego skontrolowano ogółem 133 autobusy i busy. Wszystkie pojazdy były sprawne, a ich kierowcy - trzeźwi.
 
Wyniki kontroli napawają optymizmem i pokazują skuteczność podejmowanych działań prewencyjnych. Stan techniczny pojazdów wykorzystywanych do zarobkowego przewozu osób jest coraz to lepszy, a przewoźnicy przestrzegają obowiązujących w tym zakresie przepisów. Wszystko to pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo pasażerów.
 
Dla przykładu przypominamy efekty kontroli taksówek i autobusów krośnieńskiej komunikacji miejskiej z 2006 r. Wówczas stwierdzonych uchybień było o wiele więcej.

KMP Krosno

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj