Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Złodzieje kościelnych skarbonek w rękach Policji. Krośnianie staną przed sądem

31-letni mieszkańcy Krosna przyznali się do okradania krośnieńskich kościołów. Mężczyźni zostali już przesłuchani. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA15 stycznia 2021 roku policjanci zostali poinformowani o kradzieży pieniędzy ze skarbonki w kościele parafialnym Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (kościół Ojców Franciszkanów) przy ul. Franciszkańska 5 w Krośnie. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i szczegółowo przeanalizowali zapis z monitoringu świątyni.

O zdarzeniu pisaliśmy tutaj: Okradli skarbonki w franciszkańskim kościele

- Policjanci szybko wpadli na trop złodziei, którymi okazali się dwaj 31-letni krośnianie. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Zajmujący się sprawą śledczy ustalili, że zatrzymani mogą mieć związek z kilkoma innymi kradzieżami, do których w ostatnim czasie doszło na terenie kilku krośnieńskich kościołów - poinformował asp. szt. Paweł Buczyński, oficer prasowy KMP Krosno.

Jak dodaje rzecznik, sposób działania sprawców opierał się każdorazowo na tym samym schemacie. Mężczyźni wyłamywali zamki zabezpieczające kościelne skarbonki, po czym wykradali znajdujące się tam pieniądze. W sytuacji niemożności sforsowania zamka, zabierali całą skarbonkę.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, do których się przyznali. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 • autor: Redakcja

2 komentarzy

 • Skarbonka

  Oni naszej wiary czy innowiercy

  Zgłoś nadużycie Skarbonka poniedziałek, 25, styczeń 2021 13:46 Link do komentarza
 • Koala

  To straszne że w zakątku kraju gdzie PiS ma największe poparcie dzieją się takie rzeczy! Przecież po wygranych wyborach przez PiS miał być dobrobyt dla każdego a widać dobrobyt jest tylko dla polityków PiS.

  Zgłoś nadużycie Koala poniedziałek, 25, styczeń 2021 04:32 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj