KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

18-latek posługiwał się podrobionym prawem jazdy

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

18-latek podczas kontroli drogowej posłużył się podrobionym prawem jazdy. Młody mężczyzna twierdził, że posiada uprawnienia do kierowania pojazdami, a dokument otrzymał pocztą po zdaniu państwowego egzaminu na prawo jazdy. 18-latek trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód został odholowany.

REKLAMA


8 lutego, na ul. Karpackiej w Zręcinie, policjanci krośnieńskiej drogówki zatrzymali osobowego Volkswagena.

- W trakcie przeprowadzanej kontroli, kierujący okazał dokument prawa jazdy, który wzbudził podejrzenie interweniujących funkcjonariuszy. 18-latek przedstawił dokument przypominający blankiet prawa jazdy, na którym znajdowały się jego dane osobowe oraz zdjęcie. Dokument nie posiadał jednak żadnych hologramów, wyczuwalnych wytoczeń na powierzchni karty, jak również ukrytych obiektów graficznych dostrzegalnych po ustawieniu blankietu pod odpowiednim kątem - informuje podkomisarz Paweł Buczyński, oficer prasowy krośnieńskiej Policji.

- Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 18-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna tłumaczył, że okazany podczas kontroli dokument otrzymał pocztą, w konsekwencji pomyślnego zaliczenia państwowego egzaminu na prawo jazdy - dodaje Paweł Buczyński.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, 18-letni mieszkaniec gminy Dukla trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód został odholowany. Młodemu mężczyźnie grozi sądowy zakaz kierowania pojazdami, a także kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

  • autor: red., kmp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?