KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

36-latek bez prawa jazdy zatrzymamy przez policjanta będącego po służbie

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Policjant będąc po służbie zatrzymał kierowcę z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Do zdarzenia doszło w środę, 23 marca po godz. 19, na ul. Krakowskiej w Krośnie.

REKLAMA


Zdarzenie relacjonuje rzecznik krośnieńskiej Policji, podkomisarz Paweł Buczyński: - Będący w czasie wolnym od służby policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie zauważył, że za kierownicą przejeżdżającego opla siedzi mężczyzna, który posiada zakaz prowadzenia pojazdów.

- Policjant jadąc za Oplem, pozostawał w stałym kontakcie z oficerem dyżurnym, informując o przebiegu trasy pojazdu, celem skierowania na miejsce patrolu. W pewnym momencie kierujący Oplem zatrzymał się, a zgłaszający funkcjonariusz uniemożliwił mu kontynuowanie jazdy oraz wskazał przyczynę podjęcia wobec niego interwencji - dodaje podkomisarz

Podejrzenia zgłaszającego funkcjonariusza potwierdziły się. Okazało się, że 36-latek nie posiada prawa jazdy, gdyż zostało mu ono zatrzymane w 2020 r. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Definicja kodeksowa art. 180 a kk wskazuje, że kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?