Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Zarzuty za kradzież prądu

altW ostatnich dniach krośnieńscy policjanci zakończyli 3 postępowania w sprawach nielegalnego poboru energii elektrycznej. W prowadzeniu pozostaje jeszcze kilkanaście takich dochodzeń. Duża liczba przyjmowanych zgłoszeń wskazuje, że kradzież prądu nie jest zjawiskiem sporadycznym.  Prowadzone postępowania to efekt kontroli odbiorców prądu przez pracowników zakładu energetycznego.

REKLAMAUjawnienie nielegalnego poboru energii elektrycznej skutkuje sporządzeniem odpowiedniego protokołu, wystawieniem noty obciążeniowej i powiadomieniem organów ścigania. Poniesione szkody zakład określa szacunkowo, w oparciu o przepisy ustawy prawo energetyczne.
 
W przypadku zakończonych w marcu 3 postępowań, u odbiorców stwierdzono zasilanie mieszkań za pomocą przewodów, wpiętych do sieci przed licznikiem energii elektrycznej. Poniesione szkody zakład oszacował na ponad 900 zł, blisko 2 800 zł i blisko 5 600 zł.
 
Podczas przesłuchania w charakterze podejrzanych wszyscy troje, 71-letnia kobieta oraz dwaj 63-letni mężczyźni, przyznali się do kradzieży i wnieśli o wymierzenie im kary bez przeprowadzania rozprawy. W każdym przypadku jej wymiar określono na 3 miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 2 lat.
 
Aktualnie policjanci w całym powiecie krośnieńskim prowadzą jeszcze 14 postępowań, w sprawie kradzieży prądu. W ubiegłym roku stwierdzono natomiast 30 takich przestępstw.
 
Przypominamy, że zgodnie z prawem, kradzież energii elektrycznej jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

kmp

  • autor: kmp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj