KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Prowadził autobus pod wpływem alkoholu

Pół promila alkoholu miał w organizmie kierowca autobusu, który wykonywał dzisiaj planowy kurs z Krosna do Barwinka. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a pasażerowie udali się w dalszą podróż, podstawionym na miejsce autobusem zastępczym.

REKLAMA


Dzisiaj (poniedziałek, 2 stycznia 2012), kilkanaście minut po godz. 7:00, inspektorzy rzeszowskiego ITD, prowadzący kontrolę pojazdów na ul. Bieszczadzkiej w Krośnie, powiadomili Policję o zatrzymaniu mężczyzny, który kierował autobusem znajdując się pod wpływem alkoholu.
 
Skierowani na miejsce funkcjonariusze ruchu drogowego ustalili, że kierowcą należącego do krośnieńskiej firmy transportowej autosana jest 42-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego, wykonujący kurs na trasie Krosno-Barwinek. Policjanci ponownie sprawdzili jego stan trzeźwości, potwierdzając zawartość alkoholu w organizmie mężczyzny w ilości około pół promila. Z tego powodu funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy. W czasie kontroli, w autobusie znajdowało się dwóch pasażerów.

alt

O zdarzeniu powiadomiono przedstawiciela przewoźnika, który podstawił na miejsce autobus zastępczy oraz trzeźwego kierowcę po odbiór autosana.
 
Za kierowanie autobusem w stanie po spożyciu alkoholu 42-latkowi grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat. Mężczyzna odpowie również za podejmowanie czynności zawodowych, będąc pod wpływem alkoholu, za co grozi kara aresztu albo grzywny.
 
Policjanci sprawdzą również zachowanie dyspozytora firmy i nie jest wykluczone, że również on odpowie za dopuszczenie kierowcy do kierowania autobusem. Za ten czyn kodeks wykroczeń przewiduje karę grzywny.

kmp

 • autor: kmp

3 komentarzy

 • szok

  O pijanym kierowcy można pisać dużo, ale o dyrektorze Sanepidu krosnienskiego, Panu Marku Wliku, ktory dnia 04.01.2012 r. znajdował sie w pracy pod wplywem alkoholu, gdzie policja przebadała go alkomatem i stwierdzila promile, cicho sza, znow sprawa trafi pod dywan. Wiadomo przeciez, ze on ma taką wladze, ze nikt mu nic nie zrobi, dlatego pozwala sobie na popijawki w pracy i leczenie po pijaku. W jakim kraju my żyjemy. Zwykly roboil dostalby zwolnienie dyscyplinarne, a on co najwyżej bure od swojego szefa, skandal!!!

  Zgłoś nadużycie szok czwartek, 05, styczeń 2012 16:08 Link do komentarza
 • Aga

  Takich kontroli na naszych drogach powinno być o wiele więcej............

  Zgłoś nadużycie Aga wtorek, 03, styczeń 2012 00:38 Link do komentarza
 • Jagus

  Powinno byc dozywocie za to!

  Zgłoś nadużycie Jagus poniedziałek, 02, styczeń 2012 22:15 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?