Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Pasażerów MKSu woził pijany kierowca

Blisko 2,5 promila alkoholu stwierdzono w organizmie kierowcy autobusu wykonującego kurs na regularnej linii miejskiej w Krośnie. Policjanci zatrzymali mężczyznę na jednym z przystanków, kiedy w pojeździe było kilkoro pasażerów.

REKLAMA
Wczoraj, kilkanaście minut po godz. 18 Policja została powiadomiona o niepokojącym zachowaniu kierowcy autobusu komunikacji miejskiej w Krośnie. Jego wygląd i sposób prowadzenia pojazdu wskazywały, że mężczyzna może być nietrzeźwy.

alt

Kilka minut później, policjanci zauważyli opisany autobus na ul. Lwowskiej. Kiedy autosan zatrzymał się na najbliższym przystanku przy ul. Bieszczadzkiej, funkcjonariusze przystąpili do kontroli kierowcy. W tym czasie w pojeździe znajdowało się trzech pasażerów.
 
Na podstawie okazanych dokumentów mundurowi ustalili, że autobusem kieruje 41-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego.
- Już pierwszy kontakt z mężczyzną nie pozostawiał wątpliwości, że jest on pijany. Przeprowadzone na miejscu badanie wykazało w organizmie 41-latka około 2,4 promila alkoholu. - mówi Marek Cecuła, Rzecznik Prasowy KMP KrosnoW tej sytuacji policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i o całej sytuacji powiadomili przedstawiciela firmy transportowej. Po chwili na miejsce dotarł trzeźwy zmiennik, który odebrał autobus, aby dokończyć zaplanowany kurs.dodaje.
 
Za popełnione przestępstwo 41-latkowi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 10 lat.

kmp
Foto:  red.

3 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj