KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Usunąć samochód z jezdni?

Południe, ruchliwe skrzyżowanie w środku Krosna. Ruch utrudniony przez uczestników kolizji, w tym autobus. Po kilku minutach dochodzi do następnego zderzenia. Co powinni zrobić uczestnicy kolizji? Czy można usunąć pojazd z drogi przed przyjazdem policji?

REKLAMA


alt

Do kolizji doszło w piątek (06.06.) tuż po godzinie 12. – Kierująca Fiatem Uno, 70-cio letnia mieszkanka powiatu brzozowskiego jadąc ul. Legionów nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu autobusowi nadjeżdżającemu od strony ul. Wisłoczej -  informuje Oficer Prasowy KMP w Krośnie, Marek Cecuła. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało, skończyło się na zarysowaniach, wgnieceniach i strachu.

alt

Uczestnicy kolizji czekali jednak na przyjazd policji. W tym czasie autobus z włączonymi światłami awaryjnymi stał na środku skrzyżowania. Kierujący starali się go omijać, pojawiły się poważne utrudnienia w ruchu. Po kilku minutach jeden z kierowców nie zachował właściwej ostrożności i odległości. 52-latek prowadzący Opla Omega omijając autobus zawadził o jego tył. Tym samym doszło do drugiej kolizji.

{vimeo}45431600{/vimeo}

Kierowca Opla odjechał kilka metrów dalej i zatrzymał się w zatoczce czekając na przyjazd policji. Sprawcy obu kolizji zostali ukarani mandatami. Pytanie co z autobusem, który odjechał ze skrzyżowania dopiero po przyjeździe policji? – Obowiązkiem uczestników kolizji jest usunięcie pojazdów z drogi – informuje rzecznik policji, Marek Cecuła. W tym przypadku kierowca autobusu tłumaczył się brakiem miejsca na to by przestawić tak duży pojazd, innych kierowców ostrzegł włączając światła awaryjne.

alt

Przypominamy: w przypadku kolizji (gdy nie ma osób poszkodowanych) należy usunąć pojazdy z drogi, umożliwiając przejazd.

Piotr Dymiński
Fot. Piotr Dymiński

 • autor: Piotr Dymiński

3 komentarzy

 • szarak

  szkoda,że ci co wymyślają przepisy sami są baaardzo wiekowi bo może ktoś by w końcu określił granicę wieku dla starszych kierowców. Zagrożeniem na drodze sa nie tylko ludzie młodzi ale także i starsi i to niejednokrotnie w wieku w którym ani wzrok ani słuch ...nie mówiąc o refleksie czy spostrzegawczości....Łamią przepisy bo ich po prostu nie znają.oni po prostu JADĄ! i niech wszyscy na nich uważają!

  Zgłoś nadużycie szarak piątek, 13, lipiec 2012 19:58 Link do komentarza
 • misio

  Dobrze, że sie zatrzymał. Brawo dla kierowcy, że sie tak tylko skończyło!!

  Zgłoś nadużycie misio wtorek, 10, lipiec 2012 00:26 Link do komentarza
 • milka

  Jechałam tym MKSem.Potłukło nas solidnie.Ręka do dzisiaj mnie boli.Nie wiem kto tej kobiecie dał prawo jazdy ,kobieta wiekowa i to o kuli czyli niesprawna .Dobrze ze kierowca miał w tym upale trochę dobrego refleksu i nas nie pozabijał .Moze czas przygladnąć się kto zasiada za kierownicą?Ten wiek i ta niesprawnośc powinny wykluczać do kierowania autem .

  Zgłoś nadużycie milka poniedziałek, 09, lipiec 2012 21:18 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?