KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Dyrektor Instytutu Politechnicznego PWSZ zginął w wypadku

Wczoraj wieczorem w Wielopolu Skrzyńskim zginął dr inż. Stanisław Rabiasz, ceniony i lubiany nauczyciel akademicki PWSZ w Krośnie. Dwie inne osoby zostały ranne. Do zderzenia z ciężarowym volvo doszło przed godziną 19:00. Okoliczności i przyczyny wypadku zostaną wyjaśnione w śledztwie, policja zabezpieczyła ślady.

REKLAMA


alt

Na stronie internetowej krośnieńskiej uczelni zamieszczono informację o śmierci dr inż. Stanisława Rabiasza, dyrektora Instytutu Politechnicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia.

Do tragicznego wypadku doszło przed godziną 19:00 na drodze wojewódzkiej W986 w Wielopolu Skrzyńskim. Na miejsce skierowany został policyjny patrol. Funkcjonariusze ustalili, że w zderzeniu ciężarowego volvo z dostawczym volkswagenem śmierć na miejscu poniósł 37-letni kierowca volkswagena, dr Rabiasz. Do szpitala przewieziony został także kierowca ciężarowego volvo oraz pasażerka busa, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, to także wykładowca PWSZ w Krośnie.

alt

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy samochodu ciężarowego. 57-letni mężczyzna był trzeźwy. Na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzili oględziny i zabezpieczali ślady. Funkcjonariusze organizowali również objazdy. Droga wojewódzka W986 była zablokowana do godziny 6:30. Okoliczności i przyczyny tego wypadku będą ustalane w toku prokuratorskiego śledztwa.

alt

Dr inż. Stanisław Rabiasz był człowiekiem pełnym uśmiechu, poczucia humoru, energii do działania i serdeczności. Był bardzo lubiany i ceniony przez studentów i współpracowników.

Uroczystości pogrzebowe śp. dr inż. Stanisława Rabiasza odbędą się 8 listopada 2012 r. godz. 13.00 – Msza Święta pogrzebowa – kościół w Wojniczu. Bezpośrednio po Mszy Świętej odbędą się uroczystości pogrzebowe na cmentarzu w Wojniczu.

(pd), (KPP Ropczyce)

  • autor: pd, KPP Ropczyce

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?