KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nastał kres chłodów. Weekend ciepły i parny, z niskim ciśnieniem, lokalnie burze

W sobotę komfortowe warunki termiczne. W niedzielę zacznie robić się parno, lokalnie przejdą burze. W sobotę komfortowe warunki termiczne. W niedzielę zacznie robić się parno, lokalnie przejdą burze. Fot. PixaBay

Nadszedł długo wyczekiwany koniec cyrkulacji północnej charakteryzującej się napływem chłodnego powietrza znad Morza Norweskiego. Od czwartku dominują wiatry z kierunków południowych, pozostajemy co prawda pod wpływem niżu, ale nareszcie temperatura wzrasta. Weekend będzie ciepły, w sobotę komfortowe warunki termiczne, a w niedzielę zacznie robić się parno. Pod koniec tygodnia dotrze do nas powietrze płynące z Afryki i Morza Śródziemnego do Europy Środkowej. Upałów jeszcze się nie spodziewamy, ale w końcu poczujemy, że zbliżają się najdłuższe dni w roku. W niedzielę nad Polską tworzyć się będą liczne chmury kłębiasto-deszczowe, wypiętrzą się one także na Podkarpaciu przynosząc opady przelotne, miejscami również wyładowania atmosferyczne.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (4/5 czerwca 2020) pogodę kształtować będzie zatoka niżu znad Morza Północnego wraz z ciepłym frontem atmosferycznym. Z południa napływać zacznie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie duże z niewielkimi przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 999 hPa i będzie powoli spadać.

W piątek w ciągu dnia (5 czerwca 2020) będziemy pod wpływem zatoki niżu znad Morza Północnego, która wyjdzie z północno-zachodniej Polski na Bałtyk. Od zachodu stopniowo nasuwać się zacznie pofalowany chłodny front atmosferyczny. Z południa napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, po południu lokalnie możliwa słaba burza. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 55 km/h, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 997 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (5/6 czerwca 2020) pogodę kształtować będzie zatoka niżu znad Morza Północnego, a z zachodu na wschód przemieści się pofalowany chłodny front atmosferyczny. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 998 hPa, początkowo będzie się wahać, nad ranem natomiast zacznie wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (6 czerwca 2020) będziemy pod wpływem niżu znad Morza Północnego, w cyrkulacji południowo-zachodniej cyklonicznej. Z południowego zachodu napływać będzie przetransformowane powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1005 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (6/7 czerwca 2020) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnym zmianom. Utrzyma się jeszcze napływ powietrza polarno-morskiego starego. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1009 hPa i będzie się lekko wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (7 czerwca 2020) pogodę kształtować będzie niż znad Morza Północnego wraz z ośrodkiem wtórnym przemieszczającym się znad Węgier przez Słowację nad południową część naszego kraju. Znad Karpat nasunie się ciepły front atmosferyczny, za którym z południa napływać zacznie ciepłe i wilgotne powietrze zwrotnikowe. Rano zachmurzenie małe, potem umiarkowane i duże. Po południu przelotne deszcze i burze. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, zmienny z przewagą południowego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?