KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W połowie tygodnia temperatury komfortowe. Maksymalnie do 23°C, wiatr na ogół słaby

W połowie tygodnia znajdziemy się w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Popołudniami najwyżej 23°C. W połowie tygodnia znajdziemy się w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Popołudniami najwyżej 23°C. Fot. PixaBay

Poniedziałek był pierwszym i jednocześnie ostatnim dniem w tym tygodniu, w którym temperatura przekroczyła 25°C. W nocy przewędrował front chłodny, a za nim we wtorek rozbudował się klin Wyżu Azorskiego i napłynęło rześkie powietrze o rodowodzie atlantyckim. Pozostaniemy w nim także w kolejnych dniach. W środę i czwartek przebywając na zewnątrz czuć się będziemy komfortowo - nie będzie ani za chłodno, ani za gorąco. Popołudniami zanotujemy maksymalnie 23°C. Zobaczymy i trochę słońca, i trochę niegroźnych chmur kłębiastych Cumulus. Przy niewielkim gradiencie ciśnienia wiatr na ogół słaby, a w godzinach nocnych przejściowo może cichnąć całkowicie.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (21/22 lipca 2020) pogodę kształtować będzie klin Wyżu Azorskiego. Utrzyma się napływ chłodnego powietrza polarno-morskiego z zachodu. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa i będzie bez większych zmian.

W środę w ciągu dnia (22 lipca 2020) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby, rano zmienny, potem północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa i zacznie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy ze środy na czwartek (22/23 lipca 2020) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Będziemy w chłodnej polarno-morskiej masie powietrza. Bezchmurnie i zachmurzenie małe, nad ranem wzrastające do umiarkowanego. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa, wieczorem będzie wzrastać, nad ranem natomiast znów zacznie spadać.

W czwartek w ciągu dnia (23 lipca 2020) pozostaniemy w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Będziemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?