KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Sobota chłodniejsza, w niedzielę cieplej i więcej słońca. Okresami opady deszczu i burze

Weekend ciepły i parny, szczególnie niedziela. Nocami i o porankach będą tworzyć się mgły. Weekend ciepły i parny, szczególnie niedziela. Nocami i o porankach będą tworzyć się mgły. Fot. PixaBay

W południowej części Europy niezmiennie żar leje się z nieba i napływa upalne powietrze zwrotnikowe, zaś północ kontynentu konsekwentnie pozostaje w chłodniejszym powietrzu polarnym. W najbliższy weekend Polska znajdzie się niedaleko strefy oddzielającej te masy powietrza. Z pewnością zobaczymy trochę słońca, ale okresami - zwłaszcza w sobotę - zdarzą się też okresy z dużym zachmurzeniem. Będzie więc parno i dość ciepło, choć bez upałów. Najwyższej temperatury spodziewamy się w niedzielę. Okresami popada, miejscami niewykluczona burza.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (23/24 lipca 2020) pozostaniemy jeszcze w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Utrzyma się napływ powietrza polarno-morskiego starego. Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże. Zachmurzenie umiarkowane, nad ranem duże. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa, wieczorem będzie powoli wzrastać, nad ranem zacznie spadać.

W piątek w ciągu dnia (24 lipca 2020) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Bałkanów i związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu napłynie cieplejsze i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, po południu przelotne opady deszczu, lokalnie burza. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra, w trakcie opadów przelotnych i burz spadająca do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, przez większość dnia będzie spadać, po południu natomiast wahać się. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (24/25 lipca 2020) będziemy w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia, w wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego ciepłego. Zachmurzenie duże, silne zamglenia, a lokalnie możliwa mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność umiarkowana pogarszająca się do słabej, lokalnie bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa i będzie się lekko wahać.

W sobotę w ciągu dnia (25 lipca 2020) będziemy pod wpływem niżu znad Bałkanów, w strefie pofalowanego chłodnego frontu atmosferycznego. Napływać będzie wilgotne, ale dość ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, z przejaśnieniami w godzinach popołudniowych. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność rano umiarkowana, potem dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (25/26 lipca 2020) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Będziemy w wilgotnym powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie umiarkowane. Nad ranem mgły, miejscami wysokie i gęste, ograniczające widzialność do 100 metrów i tym samym wzrost zachmurzenia do całkowitego. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra pogarszająca się do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa i będzie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (26 lipca 2020) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Morza Północnego i związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego. Przez większość dnia pozostaniemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim, dopiero po południu napłynie nieco cieplejsze, z południowego zachodu. Rano zanikające mgły i zachmurzenie umiarkowane, które w drugiej połowie dnia wzrośnie do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Niewykluczona słaba burza. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby, zmienny, rano przejściowo cisza. Widzialność bardzo słaba poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne przechodzące w niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?