KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środku tygodnia ochłodzi się i popada deszcz. Od czwartku nareszcie wyższe ciśnienie

W czwartek około południa rozbuduje się klin wyżu. Wcześniej jednak ochłodzi się i wystąpią opady deszczu. W czwartek około południa rozbuduje się klin wyżu. Wcześniej jednak ochłodzi się i wystąpią opady deszczu. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Niskie ciśnienie, notowane już od wielu dni, w końcu wzrośnie w czwartek. Zanim do tego dojdzie, zdąży się jeszcze przemieścić kolejny niż wtórny z frontem chłodnym i opadami deszczu. Tych spodziewamy się w środę i w trakcie nocy po niej następującej. Po przejściu frontu temperatura wyraźnie spadnie, także wiatr zmieni kierunek z dominującego ostatnio południowego na północno-zachodni i zachodni. W drugiej połowie tygodnia sięgnie wyż i z pewnością zbierze się kilkanaście słonecznych godzin. Początek poprawy pogody w czwartek około południa.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (6/7 października 2020) pogodę kształtować będzie rozległy niż znad Europy Północno-Zachodniej. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Wieczorem bezchmurnie, nad ranem zachmurzenie będzie wzrastać - najpierw do małego, a potem do umiarkowanego. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa i będzie się wahać.

W środę w ciągu dnia (7 października 2020) będziemy w zasięgu oddziaływania rozległego Niżu Islandzkiego z ośrodkiem wtórnym nad Bałkanami. Z południowego zachodu nasunie się związany z nim ciepły front atmosferyczny. Zachmurzenie duże, tylko początkowo możliwe niewielkie przejaśnienia. Po południu opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy, po południu skręcający na północno-zachodni. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (7/8 października 2020) pogodę kształtować będzie ten sam niż, który przemieści się na Ukrainę, wraz z frontem atmosferycznym, tym razem chłodnym. Z północnego zachodu napłynie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa, będzie powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (8 października 2020) początkowo jeszcze będziemy w zasięgu niżu znad Ukrainy, potem jednak od zachodu rozbuduje się klin wyżu znad Atlantyku. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Rano zachmurzenie duże i całkowite oraz słabe zanikające opady deszczu. Po południu od zachodu większe rozpogodzenia, nawet do zachmurzenia małego. Temperatura maksymalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana poprawiająca się do bardzo dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?