KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Mamy połowę kwietnia, a nadchodzą śnieżyce! W środę spadnie 30 cm puszystego śniegu!

W środku tygodnia pogoda będzie fatalna. Miejscami spadnie 30 cm śniegu, a padać będzie bez przerwy! W środku tygodnia pogoda będzie fatalna. Miejscami spadnie 30 cm śniegu, a padać będzie bez przerwy! Fot. KrosnoCity.pl

Kwiecień, jak mówi wyświechtane już przysłowie, słynie z przeplatanki, ale czasem potrafi z nią przesadzić. W tym roku miesiąc ten przynosi - przynajmniej na razie - zdecydowanie więcej zimy aniżeli lata. Wtorkowe załamanie pogody względem dnia poprzedniego to dopiero początek zamieszania, które czeka nas w środku tygodnia. Wieczorem zacznie sypać gęsty, puszysty śnieg, a temperatura spadnie do 0°C - najpierw w rejonach górskich i podgórskich, a potem w całym powiecie.W środę intensywne opady śniegu mają występować przez całą dobę, a temperatura pozostanie stabilna. Krajobrazy nie tylko zabielą się, ale wiele miejsc wręcz zasypie, mowa tu zwłaszcza o rejonach podgórskich. Mogą występować przerwy w dostawach prądu, widzialność będzie słaba, a warunki na drogach fatalne. W drugiej połowie tygodnia pokrywa zacznie topnieć.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (13/14 kwietnia 2021) pogodę kształtować będzie rozległy niż rozciągający się od Arktyki po Morze Śródziemne. Znajdziemy się w strefie pofalowanego chłodnego frontu atmosferycznego, a z północnego zachodu napływać będzie bardzo chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady śniegu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność słaba i bardzo słaba. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa i będzie się lekko wahać.

W środę w ciągu dnia (14 kwietnia 2021) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Pozostaniemy w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego, w chłodnej polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie całkowite, opady śniegu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność słaba i bardzo słaba. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (14/15 kwietnia 2021) pogodę kształtować będzie ten sam rozległy układ niskiego ciśnienia z pofalowanym chłodnym frontem atmosferycznym. Utrzyma się napływ chłodnego polarno-morskiego powietrza. Zachmurzenie całkowite, opady śniegu okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie się lekko wahać.

W czwartek w ciągu dnia (15 kwietnia 2021) znajdziemy się pod wpływem wtórnego niżu znad Bałkanów. Od wschodu nasunie się związany z nim front okluzji. Wciąż napływać będzie chłodne i bardzo wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?