KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Słaby deszcz tylko w sobotę wieczorem. Reszta weekendu słoneczna i sucha

Front chłodny ze słabym deszczem przewędruje w sobotę wieczorem. Poza tym wciąż sucho i słonecznie. Front chłodny ze słabym deszczem przewędruje w sobotę wieczorem. Poza tym wciąż sucho i słonecznie. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Sytuacja hydrologiczna pogarsza się tak szybko, że zapowiedzi słonecznej i suchej pogody z dnia na dzień cieszą coraz mniej. W środę po południu wilgotność powietrza spadła do 6% przy wysokiej, wiosennej temperaturze i silnym marcowym słońcu, a opadów - choćby śladowych - nie notowaliśmy od wielu dni. Piątek i niedziela także zapowiadają się pogodnie i sucho. Szansa na słaby deszcz tylko w nocy z soboty na niedzielę w strefie szybko odchodzącego na południe frontu chłodnego. Po jego przejściu znowu rozbuduje się wyż i rozpogodzi się. W przyszłym tygodniu czeka nas znaczne ochłodzenie.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (24/25 marca 2022) pogodę kształtować będzie wyż znad Anglii. Z północnego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i północny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1028 hPa i będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (25 marca 2022) będziemy pod wpływem klina wyżu znad Wielkiej Brytanii. Z północnego zachodu napływać będzie powietrze polarno-morskie ciepłe. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1027 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z piątku na sobotę (25/26 marca 2022) pozostaniemy pod wpływem klina wyżu znad Szkocji. Utrzyma się napływ ciepłego powietrza polarno-morskiego. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa i będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (26 marca 2022) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Rosji. Z zachodu napływać będzie suche powietrze polarno-morskie ciepłe. Zachmurzenie małe, późnym popołudniem wzrastające do umiarkowanego, a pod wieczór do dużego. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr rano słaby, potem umiarkowany i porywisty, z kierunków zachodnich. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1026 hPa, przez większość dnia będzie spadać, dopiero późnym popołudniem zacznie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne korzystne późnym popołudniem pogarszające się do obojętnych.

W nocy z soboty na niedzielę (26/27 marca 2022) pogodę kształtować będzie niż znad Rosji wraz z przemieszczającym się z północy na południe chłodnym frontem atmosferycznym. Wieczorem zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu. W połowie nocy zanik opadów, przejaśnienia, a nad ranem rozpogodzenia do zachmurzenia małego. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1030 hPa i będzie wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (27 marca 2022) dostaniemy się pod wpływ wyżu przemieszczającego się znad Kielecczyzny nad zachodnią Ukrainę. Napływać będzie chłodne i suche powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1033 hPa, początkowo będzie stabilne, potem zacznie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?