KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Poniedziałek słoneczny i suchy, po południu 17°C. Od wtorku pochmurno, deszczowo i chłodniej

Poniedziałek słoneczny i ciepły, ciśnienie będzie spadać. Wtorek pochmurny, ze słabymi opadami deszczu. Poniedziałek słoneczny i ciepły, ciśnienie będzie spadać. Wtorek pochmurny, ze słabymi opadami deszczu. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Nareszcie dobre wieści dla rolników z niepokojem wyczekujących opadów. W przyszłym tygodniu antycyklon ustąpi, a władzę nad pogodą w Europie Środkowej - w tym także w Polsce - przejmą niże. Poniedziałek to na razie ostatni słoneczny i ciepły dzień, po południu termometry wskażą 17°C. Ciśnienie spada od niedzieli, co okaże się zapowiedzią pochmurnego wtorku ze słabym deszczem. W kolejnych dniach coraz więcej opadów i jednocześnie coraz chłodniej. Pod koniec tygodnia popada śnieg. Wykorzystajmy zatem piękny i ciepły poniedziałek, gdyż potem pogoda dobitnie uświadomi nam, że to dopiero początek wiosny, a zima jeszcze o nas pamięta.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (27/28 marca 2022) pogodę kształtować będzie wyż przemieszczający się znad Ukrainy nad Morze Czarne. Z południa napływać zacznie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, wschodni skręcający na południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1030 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (28 marca 2022) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Rosji. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe i suche powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr na ogół umiarkowany i lekko porywisty, jedynie rano i pod wieczór słaby, południowo-zachodni i południowy. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1023 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (28/29 marca 2022) będziemy pod wpływem niżu znad Rosji. Nad ranem z północy nasunie się strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim ciepłym. Przez większość nocy bezchmurnie. Nad ranem szybki wzrost zachmurzenia do całkowitego. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1017 hPa i będzie powoli spadać.

We wtorek w ciągu dnia (29 marca 2022) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Rosji, a z północy na południe przemieści się chłodny front atmosferyczny. Napływać będzie nieco chłodniejsze i wilgotniejsze polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?