KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Poniedziałek upalny i suchy, do 31°C. We wtorek front chłodny z opadami deszczu

Poniedziałek słoneczny i upalny. We wtorek chłodniej, z dużym zachmurzeniem i opadami deszczu. Poniedziałek słoneczny i upalny. We wtorek chłodniej, z dużym zachmurzeniem i opadami deszczu. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Wyż słabnie, w poniedziałek przed południem nastąpi zmiana kierunku wiatru na północny i północno-zachodni. Powietrze, które napłynęło w sobotę, od niedzieli zaczyna się błyskawicznie ogrzewać, jutro jego temperatura wzrośnie do przeszło 30°C w cieniu. We wtorek nasunie się front chłodny od niżu znad Morza Norweskiego, zachmurzenie wzrośnie, wystąpią opady deszczu i rzecz jasna ochłodzi się.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (3/4 lipca 2022) pozostaniemy pod wpływem słabnącego wyżu przemieszczającego się znad Bałtyku nad Litwę. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra nad ranem spadająca do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa i będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia (4 lipca 2022) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Pozostaniemy w przetransformowanej polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 30°C do 31°C. Wiatr słaby, rano zmienny, potem z kierunków północnych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1017 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (4/5 lipca 2022) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Morza Norweskiego i ośrodka wtórnego przemieszczającego się znad Dolnej Austrii nad Karpaty. Napłynie przejściowo ciepłe zwrotnikowe powietrze. Zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego. Temperatura minimalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1017 hPa i będzie się lekko wahać.

We wtorek w ciągu dnia (5 lipca 2022) pogodę kształtować będzie płytki niż przemieszczający się znad Tatr przez południowo-wschodnią Polskę nad zachodnią Ukrainę. Od zachodu nasunie się chłodny front atmosferyczny, za którym po południu napływać zacznie chłodniejsze polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże, okresami całkowite i opady deszczu. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra, w opadach deszczu przejściowo pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?