KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Ostatni dzień majówki pochmurny i deszczowy. W środku tygodnia wyraźnie chłodniej

W połowie tygodnia pochmurno i wilgotno. Okresami, zwłaszcza w środę, popada deszcz. W połowie tygodnia pochmurno i wilgotno. Okresami, zwłaszcza w środę, popada deszcz. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

We wtorek znaleźliśmy się w ciepłym wycinku niżu, gdzie temperatura wyraźnie przekroczyła 20°C, z północnego zachodu jednak nadchodzi front chłodny. W środę na owym froncie dojdzie do zafalowania, tj. utworzenia się w jego strefie płytkiego, ale aktywnego niżu, który sprawi, że nad naszą częścią kraju deszczowe chmury utrzymają się najdłużej. W czwartek przestanie padać, ale na rozpogodzenia liczyć możemy dopiero w piątek.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (2/3 maja 2023) będziemy pod wpływem niżu odchodzącego nad Morze Białe i związanego z nim pofalowanego frontu atmosferycznego. Napłynie znacznie wilgotniejsze i chłodniejsze polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1022 hPa i będzie wzrastać.

W środę w ciągu dnia (3 maja 2023) pozostaniemy pod wpływem tego samego niżu z pofalowanym frontem atmosferycznym. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1026 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (3/4 maja 2023) pozostaniemy jeszcze w strefie oddziaływania tego samego frontu chłodnego. Napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, okresami mżawka i słaby deszcz. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, wieczorem zmienny, potem północny i północno-wschodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1025 hPa i będzie bez większych zmian.

W czwartek w ciągu dnia (4 maja 2023) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Skandynawii. Będziemy w wilgotnym powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1026 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?