KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środę początek fali upałów. Czeka nas wiele dni z temperaturą powyżej 30°C

Nadchodzą upały. Temperatury będą przekraczać 30°C. Nadchodzą upały. Temperatury będą przekraczać 30°C. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Wielkimi krokami zbliża się fala upałów, całkiem prawdopodobne, że największa w tym roku, a z pewnością u schyłku lata okaże się jedną z najsilniejszych. Pierwszego przekroczenia trzydziestu stopni spodziewajmy się w środę. Kolejne dni nie przyniosą ulgi.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (9/10 lipca 2024) pogodę kształtować będzie wyż znad zachodniej Rosji. Z południowego wschodu napływać będzie bardzo ciepłe powietrze zwrotnikowe. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra pogarszająca się nad ranem do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa i będzie bez większych zmian.

W środę w ciągu dnia (10 lipca 2024) pozostaniemy w zasięgu wyżu znad Rosji. Utrzyma się napływ upalnego powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 30°C do 31°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1020 hPa i zacznie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (10/11 lipca 2024) pozostaniemy jeszcze na skraju wyżu znad Rosji. Nadal napływać będzie gorące powietrze zwrotnikowe. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa i będzie bez większych zmian.

W czwartek w ciągu dnia (11 lipca 2024) dostaniemy się pod wpływ zatoki niżu znad Morza Grenlandzkiego. Napływać będzie upalne powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 31°C do 32°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1017 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?