Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl


 
 

Region

Od 28 maja do 6 czerwca br. na terenie województwa będzie prowadzona wiosenna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje o ostrożność.

REKLAMA
Mieszkańcy Korczyny protestują przeciwko planom budowy 17-metrowego masztu stacji bazowej telefonii komórkowej, która miałaby powstać w samym centrum miejscowości. Protestujących popiera gminny samorząd, lecz on sam ma związane ręce. O decyzji budowy stacji bazowej ma zdecydować Starosta Powiatu Krośnieńskiego.

Powiat Krośnieński otrzymał dotację w wysokości 80 tys. zł, zakupu laptopów dla uczniów i nauczycieli, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację lekcji w trybie zdalnym. Samorząd zakupił 32 nowe laptopy z niezbędnym oprogramowaniem, które już zostały przekazane do szkół ponadpodstawowych prowadzonych i dotowanych przez Powiat.

PODKARPACIE: Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji przywrócono funkcjonowanie przejścia pieszego w Medyce. Aktualnie jest to jedyne przejście na granicy z Ukrainą gdzie można przekroczyć granicę pieszo. W dalszym ciągu nie ma tu możliwości przekroczenia granicy środkami transportu.

Rozporządzenie o przedłużeniu o kolejny miesiąc kontroli granicznych na granicy wewnętrznej z krajami UE zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw. Kontrole na granicach będą obowiązywały do 12 czerwca 2020 roku.

19 maja w godzinach od 8.00 do 18.00 zamknięty będzie odcinek robót na drodze 2008R Wróblik - Ladzin.

Kilka miesięcy trwały prace przy budowie rowerowego placu zabaw w Miejscu Piastowym. 24 kwietnia br. odbył się oficjalny jego  odbiór. Z powodu epidemii COVID-19 pumptrack został zamknięty do odwołania.

W grudniu 2019 roku ruszyła rozbudowa warsztatów Zespołu Szkół w Iwoniczu. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu pt. Poprawa jakości kształcenia zawodowego na obszarze transgranicznym, w ramach programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020. W ramach inwestycji powstaje pracownia do diagnostyki pojazdów samochodowych.

Zakończono trzeci etap, związany z budową mostu w ciągu drogi powiatowej nr 1960R Krosno - Odrzykoń. 8 maja odbył się odbiór częściowy inwestycji, podczas którego dokonano przeglądu wykonanych robót oraz ich jakości, sprawdzono zgodność prac z projektem technicznym i przedmiarem prac.

Gmina Miejsce Piastowe otrzymała 100 tys. złotych ze środków Województwa Podkarpackiego. Dotacja przyznana została w ramach środków związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych. Otrzymane środki finansowe zostaną przeznaczone na przebudowę dróg wewnętrznych w Rogach i Głowience.

Od 4 do 6 maja od 8.00 do 18.00 zamykany będzie odcinek drogi nr 2008R Wróblik Królewski - Ladzin (od skrzyżowania z ul. Ks. T. Jakubińskiego do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 887.

Zarząd województwa podkarpackiego zatwierdził wniosek o dofinansowanie projektu wspierającego uczniów w zdalnej edukacji w czasie pandemii Covid-19. Wniosek został złożony przez Województwo Podkarpackie w związku z konkursem ogłoszonym przez Sekretariat Wykonawczy Inicjatywy Środkowoeuropejskiej.

W ramach akcji Podkarpacka Traveltanna na profilu @podkarpackie.travel oraz na grupach #kulturawkwarantannie i #turystykawkwarantannie na Facebooku, Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna prowadzi regularne transmisje na żywo umożliwiające turystom poznanie podkarpackich atrakcji turystycznych, kuchni i kultury.

REKLAMA
 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj