KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Region

We wtorek, 20 lutego na odcinku drogi krajowej nr 19 (Targowiska – Dukla), przewidywane są utrudnienia w ruchu. Mają one związek z planowanym protestem rolników. Utrudnień należy się spodziewać od godz. 9.

REKLAMA
Gotowi na dawkę przygód i adrenaliny? Hotel Restauracja Jaś Wędrowniczek zaprasza od 23 do 25 lutego na spotkania z podróżnikami "Wielkie Wyprawy". Goścmi Jasia będą: Maciej Patronik, Eliza Kubarska oraz Dawid Kaszlikowski, Rafał Gużkowski, Łukasz Grudysz, Dorota Rasińska- Samoćko, Robert Jałocha, Darek Pachut, a także Janusz Majer, Aleksander Lwow - legendy polskiego himalaizmu. Rzuć wszystko i przyjedź do Rymanowa. W programie: prelekcje, spotkania, rozmowy i projekcje filmów. Wstęp biletowany.

Wiesław Buż oraz Paweł Bartoszek są od dzisiaj wicewojewodami podkarpackimi. Nominację odebrali z rąk wojewody - Teresy Kubas-Hul.

W Iwoniczu na ul. Długiej zakończyła się modernizacja oświetlenia ulicznego. Jest bezpiecznie, jest jasno.

Trwa realizacja inwestycji, jaką jest przebudowa i modernizacja sieci wodociągowej wraz ze zbiornikami oraz infrastruktury drogowej w obrębie ul. ks. Jana Rąba w Iwoniczu-Zdroju.

Trwa remont Zamku Kamieniec w Odrzykoń/Korczynie. Prace dotyczą ściany zachodniej I przypory od strony północnej ruin zabytku. Są one kolejnym etapem prac konserwatorskich na zamku wysokim. Jak zaznaczają dzierżawcy, będą kontynuowane w przyszłości.

W technologii nasuwania podłużnego powstaje estakada ES-7 w Lutoryżu. To jedna z sześciu estakad, jakie budowane są na ponad 10-kilometrowym odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe – Babica.

Powiat Krośnieński otrzymał pozytywną decyzję o dofinansowaniu złożonych wniosków w ramach drugiego naboru Rządowego Programu Odbudowy Zabytków dla trzech zadań.

Rozpoczyna się budowa ponad 10-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 między węzłami Miejsce Piastowe i Dukla. Kierowcy skorzystają z nowej trasy w 2025 r. Inwestycja realizowana jest w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r.

We wtorek, 10 października o godzinie 20:10 na Polskim niebie zobaczymy kosmiczny pociąg Elona Muska, 21 satelitów lecących blisko siebie.

Do silnego trzęsienia ziemi o magnitudzie 5,2 doszło na Słowacji. Epicentrum znajdowało się ok. 6 km na południowy wschód od miasta Stropkov, ok. 61 km na północny wschód od Koszyc. Wstrząsy były odczuwalne w powiecie sanockim, w Przemyślu, Rzeszowie, Krakowie oraz w Tarnowie i Nowym Sączu.
Serwis Geological Survey informuje, że do wstrząsu doszło we wschodniej części kraju, niedaleko Humennego.

Rozpoczyna się budowa ponad 11-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 Babica – Jawornik. Kierowcy skorzystają z nowej trasy we wrześniu 2026 r. Inwestycja realizowana jest w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych.

Wypłaty czternastej emerytury do pierwszych seniorów trafią już 1 września. Czternastki zostaną wypłacone w terminach wypłat emerytury lub renty.

REKLAMA
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?