KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Odwołanie prezesa Uzdrowiska Rymanów Polecamy

 • autor: pd
 • poniedziałek, 28, lipiec 2014 08:51
 • wielkość czcionki - - + +
 • Wydrukuj
Odwołanie prezesa Uzdrowiska Rymanów Fot. KrosnoCity.pl

Odwołano prezesa spółki Uzdrowisko Rymanów S.A, Pawła Szczygła. Uzdrowisko podlega Zarządowi Województwa Podkarpackiego. O przyczynach odwołania mówił wicemarszałek Lucjan Kuźniar na konferencji prasowej.

REKLAMA


O przyczynach odwołania mówiono na konferencji prasowej 24 lipca w Urzędzie Marszałkowskim. - Odwołanie prezesa Szczygła to był autonomiczny wniosek Rady Nadzorczej - mówi Lucjan Kuźniar, wicemarszałek województwa Podkarpackiego. - Rada która po zapoznaniu się z sytuacją ekonomiczną i organizacyjną w firmie sama o to wnioskowała.

Lucjan Kuźniar zwrócił uwagę na spadek ilości dzieci-kuracjuszy oraz przypomniał, że uzdrowisko było przecież powołane do leczenia dzieci.

Zarząd Województwa odniósł się też do wynagrodzenia prezesa, które stanowiło aż sześciokrotność średniej krajowej. Zdaniem Lucjana Kuźniara to o wiele za wysokie wynagrodzenie w porównaniu do zakresu odpowiedzialności i wyników. Dodał, że poprzednie wynagrodzenie było ustalone gdy Uzdrowisko podlegało Ministerstwu Skarbu, teraz Zarząd Województwa uregulował tę kwestię. Wynagrodzenie prezesa od tej pory będzie wynosiło 3,5 średniej krajowej.


Lucjan Kuźniar - Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego

Lucjan Kuźniar wyraził też wątpliwości co do zlecenia pewnych usług, w tym wyżywienia w Uzdrowisku firmom zewnętrznym. - Przy przetargach czynnikiem decydującym była cena - mówi Lucjan Kuźniar, zaznaczając, że na wyżywieniu w Uzdrowisku nie można tak oszczędzać. - Uznajemy, że wyżywienie to też element rekonwalescencji - dodał wicemarszałek.

Lucjan Kuźniar mówił również o zakupie przez spółkę Kasztanowego Dworu. - Przez dłuższy okres były ogłoszenia, że ten budynek był na sprzedaż za 4 mln zł, a został kupiony za 6 mln zł. Stąd nasze wątpliwości - mówiono na konferencji prasowej.

pd

 • autor: pd

16 komentarzy

 • kolega

  kiniu czyżbyś pochodziła z rodziny pewnego lekarza dyrektora PPU Uzdrowisko Rymanów????? i czy uważasz że za zasługi rodziców trzeba kogoś przyjąć do pracy???? mimo że nic nie potrafi???????

  Zgłoś nadużycie kolega środa, 30, lipiec 2014 13:44 Link do komentarza
 • Kinia

  Nie mam nic wspólnego z obecnymi zarządami. Moi rodzice w latach 70 i 80 z innymi ludżmi tworzyli to uzdrowisko.

  Zgłoś nadużycie Kinia wtorek, 29, lipiec 2014 21:37 Link do komentarza
 • Kinia

  Niki, jakie lalunie mam na myśli to mam.Pewnie jesteś jedna z nich.

  Zgłoś nadużycie Kinia wtorek, 29, lipiec 2014 21:27 Link do komentarza
 • kolega

  Kinia a co to za rodziny zasłużone dla rozwoju uzdrowiska???????????????

  Kuźniar albo jesteś taki tępy, albo ktoś nieźle cie wpuścił w kanał i zbłaźniłeś się publicznie wymyślonymi argumentami odwołania. W którym uzdrowisku pacjentom sanatoryjnym bądź szpitalnym podają dziczyznę miód i inne rarytasy???? Nie za taką stawkę jaką oferuje NFZ lub ZUS za osobodzień!!!!!!!

  Zgłoś nadużycie kolega wtorek, 29, lipiec 2014 20:50 Link do komentarza
 • złota rybka

  Tak Jak Wasze powołanie było polityczne to takie samo było też odwołanie. Nikt nie podaje wyników spółki a to jest najistotniejsze. Jeżeli wyniki spółki były no dobrym poziomie no wynagrodzenie 25 tys. specjalnie nie powinno szokować chociaż jak na warunki podkarpackie to całkiem nieźle. Pozostali koledzy Krzysia też powinni zacząć sprzątać biurka. Sam Krzysiu jeszcze chwilkę pociągnie no chyba, że braknie Wielkiego Zbigniewa. Elka chyba mogła Was wybronić ale chyba też zauważyła, że w kampanii to za bardzo nie przykładaliście się do roboty. Politykę robić trza na poważnie na samych unikach daleko się nie zajedzie.

  Zgłoś nadużycie złota rybka wtorek, 29, lipiec 2014 07:57 Link do komentarza
 • Esteban Peres

  A tak wicemarszałek Lucjan Kuźniar (były działacz SLD, PSL a ostatnio PIS) uzasadnia w "Gazecie Wyborczej" odwołanie Prezesa.
  "Kuracjusze skarżyli się, że jedzenie podawano w plastikowych pojemnikach. Nie ujmuję zasług prezesowi Szczygłowi, ale jego wizja rozwoju trochę równi się od tego czego oczekujemy. Naszym zdaniem nie można się koncentrować tylko na rozwoju uzdrowiska, oczekujemy działań na rzecz lokalnej społeczności. Kuracjusze powinni mieć możliwość jedzenia miodu od lokalnych pszczelarzy, ryb i dziczyzny". Szanowny Panie Lucjanie, zawężą pan sprawę. Uzdrowisko otaczają lasy pełne grzybów, są w nich prawdziwki, a ile rydzów. Czyż kuracjusz nie ma prawa zjeść sobie smacznych grzybów prosto z lasu? To dopiero zaniedbanie prezesa Szczygła, a nie jakiś tam miód.I te plastikowe pojemniki, to niesamowity skandal.

  Zgłoś nadużycie Esteban Peres wtorek, 29, lipiec 2014 00:02 Link do komentarza
 • obserwator

  Zlikwidowano kolejny folwark ludzi PO - brawo !!!

  Zgłoś nadużycie obserwator poniedziałek, 28, lipiec 2014 23:22 Link do komentarza
 • laudabilo

  Dobrze że odwołali Beresia z zawodu derektora. Był w szpitalu w Krosnie administarcyjnym i nie popisał się. Szczygła szkoda.

  Zgłoś nadużycie laudabilo poniedziałek, 28, lipiec 2014 23:04 Link do komentarza
 • niki

  A jakie lalunie masz na myśli "Kinia" ???

  Zgłoś nadużycie niki poniedziałek, 28, lipiec 2014 17:23 Link do komentarza
 • wujek dobra rada

  Oj Kuźniar Kuźniar, ty tępy w*uju!

  Zgłoś nadużycie wujek dobra rada poniedziałek, 28, lipiec 2014 17:05 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?