KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Bezpieczeństwo krośnieńskich uczniów

  • autor: Redakcja
  • środa, 17, wrzesień 2014 14:43
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj

Początek roku szkolnego to dobry moment, by zwrócić uwagę na bezpieczeństwo dzieci. Program "Klub Bezpiecznego Puchatka" powstał z myślą o najmłodszych, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze szkołą i czyhającymi niebezpieczeństwami. Akcja realizowana jest także w krośnieńskich placówkach.

REKLAMA


- W 2013 roku w województwie podkarpackim miało miejsce 186 wypadków drogowych z udziałem dzieci do 14. roku życia. Ich liczba w porównaniu do 2012 roku wprawdzie zmalała, ale statystyki nadal są niepokojące - podkreśla mł. insp. Marek Konkolewski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji
 
VI edycja "Klubu Bezpiecznego Puchatka" będzie realizowana w szkołach podstawowych. Celem akcji jest przede wszystkim edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. Każda ze szkół, która zgłosi się do programu otrzyma bezpłatnie, przygotowane przez metodyków materiały edukacyjne, na podstawie których są realizowane lekcje o tematyce bezpieczeństwa. Szkołę do udziału w programie można zgłosić za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie www.bezpiecznypuchatek.pl.

Statystyki dotyczące wypadków z udziałem dzieci są wciąż niepokojące, więc coroczne angażowanie placówek oświatowych do udziału w programie o tematyce bezpieczeństwa wydaje się konieczne.

- Wielu wypadków można uniknąć, warunkiem jest jednak znajomość przez rodziców i dzieci zasad bezpieczeństwa. Wyczulanie na ewentualne zagrożenie oraz wypracowanie umiejętności jego przewidywania - to dwie bardzo ważne zdolności, których można się nauczyć. Szkoła i dom są najlepszymi miejscami dla przyswajania tego rodzaju wiedzy - mówi mł. insp. Marek Konkolewski.

Z terenu powiatu krośnieńskiego w zeszłorocznej edycji programu wzięło udział ponad 400 pierwszoklasistów. W tym roku do programu przystąpiła już Szkoła Podstawowa w Faliszówce, Zespół Szkół Szkoła Podstawowa im. I Łukasiewicza w Chorkówce oraz Zespół Szkół im A. Fredry w Odrzykoniu.

 W ramach programu, w dniach 24-28 listopada, odbędzie się Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa dla Pierwszoklasistów. Dzieci będą mogły wówczas sprawdzić swoją wiedzę o bezpieczeństwie na drodze, w szkole, w domu czy w sieci.

Program edukacyjny "Klub Bezpiecznego Puchatka", stworzony został przez firmę Maspex - producenta kakao Puchatek, we współpracy z Biurem Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Akcję patronatem objął Komendant Główny Policji oraz wszystkie Kuratoria Oświaty w Polsce.

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?