KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Iwonicz w nowej odsłonie. Powstają też dogodne parkingi

Iwonicz-Zdrój Iwonicz-Zdrój Fot. KrosnoCity.pl

Dobiega końca rewitalizacja Iwonicza-Zdroju. Miasto zyskuje atrakcyjny wygląd, powstają nowe tereny rekreacyjne i spacerowe, plac Dietla staje się piękną wizytówką uzdrowiska, a burmistrz zapowiada kolejne udogodnienia dla mieszkańców i gości.

REKLAMA


Stopniowo rozwiązywane są także problemy związane z brakiem wystarczającej ilości miejsc postojowych. Parking niedaleko placu Dietla przez lata był płatny, jednak gmina wypowiedziała umowę najemcy i udostępniła go dla turystów. - Iwonicz najlepiej poznaje się spacerując, a nie męcząc się szukaniem miejsca parkingowego - mówi burmistrz Witold Kocaj - Chcemy zapewnić miejsca, w których turyści będą mogli pozostawić auta w niedalekiej odległości od Placu Dietla - dodaje. Parking dysponuje około 70 miejscami.

Miejsce na kolejny parking burmistrz widzi w placu leżącym niemal naprzeciwko budynku Urzędu Gminy. Obecnie znajdują się tam "stare garaże", które jeszcze w tym roku mają zostać wyburzone.

Oczyszczony teren zostanie zagospodarowany na miejsca postojowe. Włodarz miasta rozważa nawet budowę parkingu dwupoziomowego, jednak inwestycja może się wiązać ze zbyt wysokimi dla budżetu gminy kosztami. Parking planuje się oddać do użytku końcem bieżącego roku.

Dzięki łatwo dostępnym parkingom i nowemu wizerunkowi Iwonicz-Zdrój ma stać się miejscem przyciągającym nie tylko turystów czy kuracjuszy, ale i m.in. mieszkańców Krosna chcących odpocząć od codziennego zgiełku i spalin.

Mimo wielu pozytywnych zmian w zakresie poprawy wizerunku miasta i gminy Iwonicz-Zdrój, pozostaje jeszcze sporo do zrobienia. Konieczna będzie rewitalizacja terenów, na których znajdują się odkryte baseny, które obecnie odstraszają swoim wyglądem.

Burmistrz snuje również plany związane z eksploatacją położonych na terenie gminy ujęć wody, których potencjał, jego zdaniem, nie był dotychczas właściwie wykorzystywany. Do tych tematów powrócimy wkrótce.

pd
Fot. KrosnoCity.pl

 • autor: pd

10 komentarzy

 • kasjo

  Ciekawie i zachęcająco
  Czy wie ktoś czy będzie GOK w Iwoniczu-Zdroju organizował w sobotę lub niedziele jakieś imprezy dla dzieci. Coś podobnego jak robi Rymanów (patrz reklama obok). Nie mogę znaleźć informacji na stronie gminy
  Jeżeli tak to warto pojechać do Iwonicza. Bo gdyby nie było to wybiorę Rymanów.

  Zgłoś nadużycie kasjo środa, 27, maj 2015 22:32 Link do komentarza
 • Gość

  O proszę jak Burmistrz zmienia zdanie

  TAk niedawno podczas kampanii wyborczej na stronie i materiałach wyborczych komitet Witolda Kocaja pisał, „Nieprzemyślane i nieuzgodnione projekty budowane, m.in. kosztowny projekt rewitalizacji zabytkowego centrum miasta Iwonicz-Zdrój …. iwonicki deptak wygląda jak betonowa pustynia”.

  Wnioski pozostawiam czytelnikom

  Zgłoś nadużycie Gość środa, 27, maj 2015 21:52 Link do komentarza
 • ekspert turystyki

  racja, wyciąg krzesełkowy trzeba zrobić !

  Zgłoś nadużycie ekspert turystyki środa, 27, maj 2015 17:22 Link do komentarza
 • amy

  Kibicuję nowym władzom Iwonicza-Zdroju! W pierwszym roku urzędowania tyle zmian! Nie mówię oczywiście o rewitalizacji, która została zrealizowana jeszcze za pp. Pernala i Polka, tylko o takich mało ważnych dla poprzedniej ekipy sprawach jak wiaty przystankowe, barierki zabezpieczające itp. Niby nic, ale... Mam nadzieję, że uda się również wygospodarować z czasem środki na plac zabaw dla dzieci z prawdziwego zdarzenia czy siłownię na świeżym powietrzu...

  Zgłoś nadużycie amy środa, 27, maj 2015 16:25 Link do komentarza
 • Marek z ZB PWSZ

  Super! Artykuł jak najbardziej sesowny, ale trzeba oddać sprawiedliwość wcześniejszym Autorom zmian wizerunku miasta. W naszej koncepcji projektowej, która stanowiła pierwszy etap rewitalizacji Iwonicza, był ujęty zarówno parking naprzeciwko urzędu, jak i pomysł na zespół sportowy w miejscu istniejącego basenu. Dla wyjaśnienia kwestii czasowej koncepcja ta powstała w 2009 roku gdy Burmistrzem był Pan Paweł Pernal, a Jego zastępcą Pan Polak i to Im należą się brawa za odwagę i upór w wykonaniu tego dzieła, które dziś można podziwiać. Dzisiejszemu Panu Burmistrzowi pozostaje życzyć sił i pomysłowości do realizacji dalszych inwestycji, które tak, jak to było powiedziane na konferencji naukowej w listopadzie zeszłego roku na PWSZ w Krośnie, przyczynią się do upiększenia Iwonicza Zdroju. Oby dzieło założycieli uzdrowiska nie uległo zapomnieniu. Mamy nadzieję, że zarówno prace dyplomowe krośnieńskich Studentów dokumentujące okoliczne zabytki, jak i kolejne konferencje w PWSZ przyczynią się do skutecznej promocji naszego Regionu.

  Zgłoś nadużycie Marek z ZB PWSZ środa, 27, maj 2015 15:04 Link do komentarza
 • normy

  Ładnie , tylko co z wyciągami narciarskimi z prawdziwego zdarzenia?????????????????????????
  Kiedyś z przyjemnością jeździłem na narty do Iwonicza Zdroju.
  Na tamte czasy wyciąg na "stoku" i Winiarska wystarczały.
  Teraz czas się zmienił i kicha , nic władze w tej materii nie robią.
  Krynica , ok.
  Iwoniczowi wystarczy krzesełko 4 osobowy czynne cały rok np. na Przymiarki ... lub inna lokalizacja ( nie brakuje ).
  Krzesło startuje z centrum obok kościoła ( są parkingi ) i ludziska jadą cały rok przez 12 mc. Na górze kawiarnia/bar
  z tarasem widokowym, itd. itp.
  Władze powinny o tym pomyśle przynajmniej pomarzyć ... .

  Zgłoś nadużycie normy środa, 27, maj 2015 12:57 Link do komentarza
 • 11

  Wpuścić tam Rydzyka to zaraz znajdzie się kasa i geotermalne wody będą, a że woda będzie zimna ,a kase przytuli księżunio to inna bajka , alleluja robie ludzi w h.ja ! haha

  Zgłoś nadużycie 11 środa, 27, maj 2015 11:11 Link do komentarza
 • 4765

  Extra cos sie w koncu dzieje BRAWA DLA MIESZKANCOW I WLADZY :)

  Zgłoś nadużycie 4765 środa, 27, maj 2015 10:54 Link do komentarza
 • canislupus

  Od lat jeśli chcę z rodziną "wyskoczyć" pospacerować to zawsze jeżdże do Rymanowa. Dlaczego? Bo chociaż dalej, to są tam dłuższe ścieżki spacerowe, jest gdzie zostawic samochód, w Iwoniczu poza deptakiem masakra, nie ma gdzie pójść prowadząc dziecięcy wózek a kręcić się wkoło deptaku nie ma sensu. Z radością zatem przyjmuje wszystkie wiadomości o zmianach w Iwoniczu Zdroju i cieszę się, że miastem w końcu rządzi ktoś kto myśli jak prawdziwy gospodarz. Iwonicz-Zdrój ma niesamowity potencjał, wykorzystajmy go!

  Zgłoś nadużycie canislupus środa, 27, maj 2015 10:32 Link do komentarza
 • Albercik

  baseny geotermalne powinni zrobić :) całe Krosno by jeździło

  Zgłoś nadużycie Albercik środa, 27, maj 2015 10:17 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?