KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

POWIAT: bezpłatna mammografia dla pań w wieku 40-75 lat

POWIAT: bezpłatna mammografia dla pań w wieku 40-75 lat Fot. LUX MED

Masz 40 - 75 lat i mieszkasz na terenie powiatu krośnieńskiego? Zgłoś się na bezpłatną mammografię. To wyjątkowa możliwość dla pań niekwalifikujących się do badania w ramach Programu finansowanego przez NFZ.

REKLAMA


W roku 2014 w mammobusach LUX MED Diagnostyka przebadało się około 240 tysięcy kobiet. Każdego miesiąca mammobusy odwiedzają około 200 miejscowości, realizując program badań przesiewowych dla pań.

- Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi - mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka. - Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek - dodaje.

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się:

- Korczyna: 26 listopada przy budynku byłej szkoły, ul. Bpa S. Pelczara 5
- Miejsce Piastowe: 26 listopada obok dawnego Urzędu Gminy, ul. Dworska 14
- Odrzykoń gm. Wojaszówka: 26 listopada przy Domu Kultury, ul. Jagiełły 1
- Dukla: 27 listopada przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, ul. Armii Krajowej 1A
- Chorkówka: 27 listopada przy Gminnym Ośrodku Kultury, Chorkówka 175
- Jedlicze: 28 listopada przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji, ul. Kościuszki 1

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku:

50 - 69 lat
Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

40 - 49 oraz 70 - 75 lat
Badania wykonywane są w ramach Projektu "Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi" współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji.

Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl

Na badania w ramach obu programów obowiązuje wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich - dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju - wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

aj

  • autor: aj

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?