KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

POWIAT: mammobus na Dzień Kobiet!

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. LUX MED

Przypadający w marcu Dzień Kobiet stanowi świetną okazję do zadbania o swoje zdrowie i wykonania profilaktycznej mammografii! Nie czekaj, zarejestruj się już teraz! Zaproszenie skierowane jest do kobiet z powiatu krośnieńskiego.

REKLAMA


Masz wątpliwość, czy badanie mammograficzne jest konieczne?
Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich - dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

- Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi - mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka. - Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek - dodaje.

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się:
 
- Jedlicze - 17 marca przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji, ul. Kościuszki 1,
- Wojaszówka - 18 marca przy urzędzie gminy, Wojaszówka 115,
- Iwonicz-Zdrój - 23 marca przy urzędzie gminy, al. Słoneczna 28,
- Dukla - 24 marca przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, ul. Armii Krajowej 1A,
- Korczyna - 24 marca przy budynku byłej szkoły, ul. bpa S. Pelczara 5,
- Miejsce Piastowe - 24 marca przy Sanktuarium św. Michała Archanioła, ul. ks. Markiewicza 25.
 
Bezpłatna mammografia dla pań w wieku:
 
50 - 69 lat
Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

40 - 49 oraz 70 - 75 lat
Badania wykonywane są w ramach projektu "Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi" współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.  Wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl.

Na badania w ramach obu programów należy dokonać wcześniejszej rezerwacji pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu.

aj

  • autor: aj

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?