KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

I Kongres Turystyki Regionu Beskid Niski

  • autor: bb
  • poniedziałek, 13, czerwiec 2016 09:52
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj
I Kongres Turystyki Regionu Beskid Niski Fot. archiwum

Beskid Niski i Pogórze jako regionalny produkt turystyczny, który połączy przedsiębiorców, polityków i organizacje pozarządowe? Pojawiła się możliwość, by tego dokonać.

REKLAMA


6 czerwca o godzinie 14 w Centrum Konferencyjnym Dworu Kombornia odbył się I Kongres Turystyki Regionu Beskidu Niskiego i Pogórza organizowany przez Fundację Slow Beskid.

Celem działań fundacji jest koordynacja i integracja działań władz lokalnych, przedsiębiorstw oraz innych instytucji zaangażowanych w rozwój turystyki, a także tworzenie partnerstwa wokół wspólnej wizji rozwojowej i realizacja zadań DMO (destination marketing organization).

Podczas spotkania, w którym uczestniczyli m.in.: senator RP, Alicja Zając, poseł na Sejm, Bogdan Józef Rzońca, wicestarosta powiatu, Adolf Kasprzyk, wiceburmistrz Jasła, Elwira Musiałowicz-Czech, przedstawiciele lokalnych władz, instytucji kulturalnych (muzea, gminne i miejskie ośrodki kultury), lokalnych inicjatyw społecznych oraz gestorzy turystyki, zaprezentowano założenia Fundacji Slow Beskid opartej o filary marki Carpathia i zgodnej z jej wartościami, przedstawiono cele programu w aspekcie promocji regionu, sprzedaży oraz realizacji funkcji DMO.

Konferencja była okazją do wzajemnego poznania i zaprezentowania potencjału i możliwości podmiotów branży turystycznej, przybliżenia aktualnych działań i zamierzeń samorządów oraz lokalnych organizacji turystycznych, lokalnych grup działania, a także pozostałych organizacji społecznych w aspekcie stworzenia unikalnego produktu turystycznego, który byłby sygnowany i promowany pod marką SlowBeskid.

Dobrze skoordynowana współpraca tak wielu podmiotów ze sfery biznesu, polityki i lokalnych inicjatyw na rzecz turystyki daje realną szansę poprawy koniunktury dla sektora turystyki w regionie Beskidu Niskiego i Pogórza.

bb

  • autor: bb

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?