KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Szlak Kulinarny Podkarpackie Smaki jednym z "Cudów Polski"? Zagłosuj!

Szlak Kulinarny Podkarpackie Smaki jednym z "Cudów Polski"? Zagłosuj! 7cudow.national-geographic.pl

National Geographic Traveler i www.7cudow.national-geographic.pl tworzy nową listę "7 Nowych Cudów Polskich". Wybrano po dwa ciekawe i atrakcyjne miejsca/produkty turystyczne z każdego województwa. Wśród nominowanych z Podkarpackiego znalazł się Szlak Kulinarny Podkarpackie Smaki przebiegający także przez Krosno!

REKLAMA


Nominowane atrakcje rywalizują o zwycięstwo. Głosowanie na stronie 7cudow.national-geographic.pl trwa do 31 sierpnia. Ale co ważne: każdy uczestnik plebiscytu może zagłosować i wziąć udział w konkursie raz na 24 godziny.

Na Szlaku Kulinarnym Podkarpackie Smaki znalazły się gospody, zajazdy, oberże, karczmy, szynki, restauracje, gospodarstwa agroturystyczne, cukiernie i winnice z Podkarpacia.

Cały pomysł promocji miejsc na szlaku polega właśnie na promowaniu wydobytych często z niepamięci dawnych dań i potraw.

- Jeśli chcemy spróbować prawdziwej kuchni myśliwskiej czy staropolskiej jedźmy do zamków w Dubiecku czy Krasiczynie, Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej albo do Wilczej Jamy w Smolniku nad Sanem. Genialne pierogi z dziczyzną czekają na nas w restauracji Pałacu Polanka w Krośnie - zachęca Ewelina Nycz ze Stowarzyszenia Pro Carpathia.

Celem stworzenia Szlaku jest zwiększenie atrakcyjności oferty turystycznej województwa podkarpackiego. Służy temu strona www.podkarpackiesmaki.pl, jak i przewodnik oraz mapy pozwalające na bezpośrednie dotarcie do poszczególnych elementów szlaku.

Poznawanie nowych smaków może być również celem samym w sobie. Regionalna, tradycyjna kuchnia to ważny element turystycznych wojaży, część historii naszego województwa.

Zobacz także:
- Jest takie miejsce w Krośnie - Restauracja Naftaya znów zyskała uznanie ekspertów
- Żywność z Podkarpacia w e-sklepie
- Szlak Kulinarny "Podkarpackie Smaki"

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?