KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Żywność z Podkarpacia w e-sklepie

  • autor: Pro Carpathia / pd
  • poniedziałek, 13, luty 2017 09:46
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj
Żywność z Podkarpacia w e-sklepie www.sklep.podkarpackiesmaki.pl

"Made in Podkarpackie" - Stowarzyszenie "Pro Carpathia", uruchomiło e-sklep oferujący produkty z naszego regionu! To kolejne przedsięwzięcie promujące klaster Podkarpackie Smaki i ekologiczną żywność.

REKLAMA


Z ogólnopolskich badań wykonanych na zlecenie urzędu marszałkowskiego województwa podkarpackiego wynika, że podkarpacką żywność wysoko ceni za jakość blisko 27% Polaków. Stowarzyszenie "Pro Carpathia" postanowiło to wykorzystać i uruchomiło e-sklep oferujący produkty z naszego regionu.

- Jesteśmy prawdopodobnie pierwszą organizacją pozarządową w Polsce, która uruchomiła sprzedaż internetową tradycyjnych i regionalnych wyrobów spożywczych z Podkarpacia - mówi Ewelina Nycz ze Stowarzyszenia "Pro Carpathia". - Mamy już na nim ponad 50 produktów z różnych segmentów, od 13 producentów, zrzeszonych w Klastrze Podkarpackie Smaki - dodaje Ewelina Nycz.

Na działającej i testowanej od początku roku stronie www.sklep.podkarpackiesmaki.pl można łatwo dokonać zakupów. Już zaczęły przychodzić pierwsze zamówienia nawet z... Francji.

- Docelowo czeka nas dodanie jeszcze kategorii wyrobów ekologicznych oraz stworzenie możliwości zakupów z zagranicy poprzez wersję np. angielskojęzyczną, w perspektywie inne. Teraz też taka możliwość istnieje, ale zamówienia można składać drogą mailową - wyjaśnia Ewelina Nycz.

Wśród 13 producentów, których produkty są w e-sklepie znajdziemy wyroby z niedużych, rodzinnych firmy zajmujących się m.in. produkcją suszu z warzyw i owoców, czekolad ręcznie robionych, a także z małych i średnich firm, które oferują np. zakwas żytni na żurek, kiełbasiankę, konfiturę z płatków róży w cukrze, a nawet wysokiej jakości miody. W e-sklepie można się zaopatrzyć w oleje: słonecznikowy i rzepakowy tłoczone na zimno oraz soki owocowe i wodę mineralną ze źródła z Narola.

- Dla nas, jako producentów niezwykle ważna jest kwestia braku jakichkolwiek dodatkowych opłat z tytułu sprzedaży poprzez sklep, co jest rzeczą niestety oczywistą w przypadku tradycyjnej sprzedaży poprzez sieci handlowe - mówi Urszula Miazga z zakładu mięsnego Smak-Górno w Górnie. - Dzięki e-sklepowi możemy także dotrzeć do tych klientów, którzy z racji odległości są dla nas niedostępni. Bo poprzez Internet może nasze słoiki kupować mieszkaniec Szczecina czy Olsztyna.

Producenci oferujący w e-sklepie swoje wyroby nie są anonimowi. Każdy zainteresowany kupnem może poczytać na stronie o zakładach, dowiedzieć się dużo o procesie produkcji i o samych produktach.

E-sklep to nie tylko sama sprzedaż, ale również promocja rodzimych wyrobów, jak i ich wytwórców w Polsce i za granicą.

- Liczymy na patriotyzm konsumencki tych, którzy z Podkarpackiego wyjechali za granicę, do Anglii czy Norwegii. I będą swoim znajomych pokazywać nasz e-sklep z informacją, że tu można kupić wysokiej jakości wyroby, nie pompowane chemią, których proces produkcji w dużym stopniu oparty jest o tradycję - mówi Ewelina Nycz. - Zapraszamy małe, rodzinne firmy z województwa podkarpackiego do współpracy. Bo z nami będzie im zdecydowanie łatwiej sprzedawać swoje, często unikalne w smaku, wyroby - dodaje Ewelina Nycz.

Zobacz także inne informacje o Podkarpackich Smakach na KrosnoCity.pl:
- Szlak Kulinarny "Podkarpackie Smaki"
- Jest takie miejsce w Krośnie - Restauracja Naftaya znów zyskała uznanie ekspertów

Pro Carpathia / pd

  • autor: Pro Carpathia / pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?