KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Lato w regionach" z Polańczyka, Ziemi Lubaczowskiej i Południowego Roztocza

  • autor: mm/red.
  • piątek, 04, sierpień 2017 11:07
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj
"Lato w regionach" z Polańczyka, Ziemi Lubaczowskiej i Południowego Roztocza Fot. archiwum TVP3 Rzeszów

W kolejnych odsłonach programu turystycznego "Lato w regionach" TVP3 Rzeszów pokaże relacje z dwóch dużych imprez tematycznych odbywających się na Podkarpaciu w pierwszy weekend sierpnia.

REKLAMA


W sobotę, widzowie regionalnej trójki będą mogli zobaczyć XVIII Festiwal Piosenki Żeglarskiej "ekoCypel 2017" w Polańczyku. W niedzielę telewizja będzie relacjonować Festiwal Dziedzictwa Kresów zorganizowany w kilku miejscowościach: Ziemi Lubaczowskiej i Południowego Roztocza.  

Festiwal Piosenki Żeglarskiej odbywający się na terenie bazy Bieszczadzkiego Wodnego Ochotniczego Ratownictwa Medycznego w Polańczyku, to prawdziwa uczta dla wielbicieli muzyki i wodnych sportów. W sobotę ekipa rzeszowskiej telewizji przybliży widzom niepowtarzalny klimat tej imprezy i samego miejsca, będącego jedną z ulubionych baz wypoczynkowych urlopowiczów z całej Polski.  W dwóch odcinkach programu "Lato w regionach" będzie można zobaczyć między innymi występy zespołów muzycznych, pokazy ratownictwa wodnego i zmagania uczestników regat żeglarskich. Oczywiście nie zabraknie rozmów  z gośćmi i organizatorami imprezy.

W niedzielę w programie "Lato w regionach" podsumowanie Festiwalu Dziedzictwa Kresów (dawniej Festiwal Kultur i Kresowego Jadła), który od 28 lipca odbywa się w różnych miejscowościach terenu Ziemi Lubaczowskiej i Południowego Roztocza. Festiwal tematyką nawiązuje do historii i kultury Kresów Wschodnich. Gospodarze programu przyjrzą się odbywającym tam warsztatom, koncertom i zawodom sportowym.

O najlepszych wizytówkach tego regionu, którymi są nie tylko krajobrazy i zabytki, ale także tradycyjna kuchnia czy wyroby rękodzielnicze, opowiedzą ludzie zaangażowani w promowanie swojej małej ojczyzny.

"Lato w regionach" - Festiwal Piosenki Żeglarskiej w Polańczyku: sobota, 5 sierpnia w TVP3 o godz. 11.15 i 13.55. Odcinki można będzie obejrzeć także w serwisie TVP Bieszczady na Platformie Hybrydowej TVP.

"Lato w regionach" - Festiwal Dziedzictwa Kresów: niedziela, 6 sierpnia w TVP3 o godz. 11.15, 13.05 i 13.50.

Odcinki programu "Lato w regionach" można oglądać przez aplikację TVP Stream, na stronie www.rzeszow.tvp.pl, w serwisach społecznościowych TVP3 Rzeszów.

mm/red.

  • autor: mm/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?