KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Archeolodzy sprawdzili miejsce pod krzyżem

 • autor: pd/mg
 • sobota, 19, sierpień 2017 13:06
 • wielkość czcionki - - + +
 • Wydrukuj
Archeolodzy sprawdzili miejsce pod krzyżem Fot. Rafał Głód

Przeniesienie kapliczki we Wróbliku Królewskim stało się okazją do wykonania prac archeologicznych. Badania nie przyniosły rezultatów.

REKLAMA


Trwa przebudowa drogi powiatowej przebiegającej przez Wróblik Królewski. Koszt inwestycji drogowej wyniesie ponad 4 mln zł.

17 sierpnia rozpoczęto proces przenoszenia kapliczki położonej na niewielkiej wysepce, na środku skrzyżowania. "Operacja" zmiany miejsca może zająć nawet kilka dni.

W piątek (19 sierpnia) archeolodzy zakończyli prace w miejscu, w którym od 100 lat znajdowała się historyczna kapliczka. Wbrew różnym plotkom - niczego nie znaleziono.

O przemieszczeniu samej kapliczki z krzyżem informowaliśmy tutaj: Rozpoczęła się operacja przenoszenia kapliczki we Wróbliku [ZDJĘCIA]

Prace drogowe mają się zakończyć 31 października. Inwestycja realizowana jest w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

Zobacz także:
- Przeniesienie, czy likwidacja? Co dalej z krzyżem we Wróbliku?
- Obrońcy krzyża na drodze inwestycji drogowej Targowiska - Wróblik Szlachecki

pd/mg
Fot. Rafał Głód

 • autor: pd/mg

4 komentarzy

 • zz

  Tablice z pomnika można już pousuwać. Pod klasztorem można zorganizować zbiórkę na prace archeologiczne i pozostałe koszty. Na 11 listopada 2018 roku na tym placu powinien stać piękny krzyż z piaskowca - pomnik wdzięczności Tym, którzy oddali życie za NIEPODLEGŁĄ.

  Zgłoś nadużycie zz środa, 23, sierpień 2017 11:47 Link do komentarza
 • to wiem

  Najstarsi krośnianie twierdzili i twierdzą, że przy pomniku czerwonej armii żadni ruscy zołnierze nie są pochowani.To ściema po to by pomnik ku ich czci stał w centrum miasta i przypominał głupim Polaczkom kto ich " wyzwolił." Dlatego też uważam, że należy to sprawdzić.

  Zgłoś nadużycie to wiem środa, 23, sierpień 2017 09:28 Link do komentarza
 • j...

  Archeolodzy powinni sprawdzić miejsce pod pomnikiem "dziękczynnym" wystawionym ku czci Armii Czerwonej. Jeśli są tam ciała żołnierzy, to powinny być przeniesione na cmentarz.

  Zgłoś nadużycie j... wtorek, 22, sierpień 2017 09:10 Link do komentarza
 • Romek

  Archeologów należało skierować do krzyża który stał w polach na skrzyżowaniu dróg polnych, pomiędzy Wróblikiem,Klimkówką,Iwoniczem,który to krzyż (metalowy),budowniczowie wiatraków przerzucali z miejsca na miejsce,aż w końcu postawili tam gdzie im nie przeszkadzał, a tam gdzie stał wcześniej powstała nowa droga "wiatrakowa".

  Zgłoś nadużycie Romek niedziela, 20, sierpień 2017 13:39 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?