KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Przez górkę do sąsiada" - otwarcie ścieżki przyrodniczo-historycznej w Olchowcu

  • autor: red.
  • niedziela, 12, listopad 2017 12:12
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj

Gmina Dukla, społeczność Vyšná Pisaná oraz Magurski Park Narodowy zapraszają na otwarcie nowej ścieżki przyrodniczo-historycznej "Olchowiec", powstałej w ramach projektu "Przez górkę do sąsiada".

REKLAMA


Ścieżka o długość 11,5 km, powstała poprzez zmodernizowanie istniejącego już szlaku żółtego i dobudowanie nowej części, zachowując kształt pętli. Na szczycie Baranie łączy się ze słowackim szlakiem turystycznym, którym można dojść do Vysnej Pisanej.

Ścieżka zawiera wiele atrakcji przyrodniczych (przebiega w większości przez obszar Magurskiego Parku Narodowego) i historycznych, związanych z bitwami karpackimi z okresu I i II wojny światowej. Posiada także wartości kulturowe dotyczące łemkowszczyzny.

Ciekawostką jest mobilny - wirtualny przewodnik umożliwiający turystom odkrywanie atrakcji przyrodniczo-historycznych na ścieżce, z wykorzystaniem nadajników radiowych, które pracują w technologii Bluetooth. Zastosowanie zostało użyte po raz pierwszy na Podkarpaciu do tego rodzaju przedsięwzięcia.

program, 18 listopada 2017 - Olchowiec:
- 9:00 - 14:00 - przejście całą pętlę ścieżki (obowiązuje strój turystyczny),
- 14:00 - 14:30 - oficjalne otwarcie ścieżki: Olchowiec przy Domu Ludowym,
- 14:30 - 16:00 - poczęstunek dla uczestników, ognisko.

Modernizacja ścieżki została zrealizowana w ramach projektu: "Przez górkę do sąsiada" przez Gminę Dukla (partner wiodący) i starostvo Vyšná Pisaná (partnera projektu) na Słowacji, współfinansowanego przez EFRR w ramach współpracy transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?