Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

"Przez górkę do sąsiada" - otwarcie ścieżki przyrodniczo-historycznej w Olchowcu

Gmina Dukla, społeczność Vyšná Pisaná oraz Magurski Park Narodowy zapraszają na otwarcie nowej ścieżki przyrodniczo-historycznej "Olchowiec", powstałej w ramach projektu "Przez górkę do sąsiada".

REKLAMAŚcieżka o długość 11,5 km, powstała poprzez zmodernizowanie istniejącego już szlaku żółtego i dobudowanie nowej części, zachowując kształt pętli. Na szczycie Baranie łączy się ze słowackim szlakiem turystycznym, którym można dojść do Vysnej Pisanej.

Ścieżka zawiera wiele atrakcji przyrodniczych (przebiega w większości przez obszar Magurskiego Parku Narodowego) i historycznych, związanych z bitwami karpackimi z okresu I i II wojny światowej. Posiada także wartości kulturowe dotyczące łemkowszczyzny.

Ciekawostką jest mobilny - wirtualny przewodnik umożliwiający turystom odkrywanie atrakcji przyrodniczo-historycznych na ścieżce, z wykorzystaniem nadajników radiowych, które pracują w technologii Bluetooth. Zastosowanie zostało użyte po raz pierwszy na Podkarpaciu do tego rodzaju przedsięwzięcia.

program, 18 listopada 2017 - Olchowiec:
- 9:00 - 14:00 - przejście całą pętlę ścieżki (obowiązuje strój turystyczny),
- 14:00 - 14:30 - oficjalne otwarcie ścieżki: Olchowiec przy Domu Ludowym,
- 14:30 - 16:00 - poczęstunek dla uczestników, ognisko.

Modernizacja ścieżki została zrealizowana w ramach projektu: "Przez górkę do sąsiada" przez Gminę Dukla (partner wiodący) i starostvo Vyšná Pisaná (partnera projektu) na Słowacji, współfinansowanego przez EFRR w ramach współpracy transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj