KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jasionka: hala sportowa oddana do użytku

  • autor: pd
  • poniedziałek, 15, styczeń 2018 12:52
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj
Jasionka: hala sportowa oddana do użytku Fot. archiwum gminy Dukla

Od nowego roku młodzież w Jasionce korzysta z nowej hali sportowej. obiekt był gotowy już w listopadzie ubiegłego roku, ale konieczne było jeszcze jego skontrolowanie i uzyskanie wszelkich zezwoleń.

REKLAMA


8 listopada została oddana do użytku hala sportowa przy ZSP w Jasionce. Konieczne były jeszcze kontrole, między innymi odbiór budynku przez straż pożarną i sanepid oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

To pozwolenie gmina Dukla uzyskała pod koniec grudnia, a 2 stycznia 2018, młodzież z Szkoły Podstawowej w Jasionce po raz pierwszy ćwiczyła na nowej hali.

Hala została wyposażona w sprzęt do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego: materace, drabinki, kosze do koszykówki, bramki do piłki ręcznej, siatki i słupki do siatkówki, elektroniczną tablicę wyników i kotarę z siatki umożliwiającą, podzielenie sali na dwie części i równoległe prowadzenie zajęć oraz inny drobny sprzęt sportowy.

Wartość inwestycji to ponad dwa miliony złotych, przy czym gmina Dukla na realizację tego zadania otrzymała dofinansowanie w wysokości 44,43% wydatków kwalifikowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020.

Ze środków własnych gmina wykonała dodatkowo zagospodarowanie placu przy obiekcie sali - chodniki, plac postojowy, tak aby młodzież i mieszkańcy mogli dogodnie z niej korzystać.

Oficjalne otwarcie hali zapowiedziano na 12 lutego.

pd
Fot. archiwum gminy Dukla

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?