Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

W drodze po Koronę Ziemi. Pomóż Łukaszowi stanąć na Mount Everest

W drodze po Koronę Ziemi. Pomóż Łukaszowi stanąć na Mount Everest Fot. archiwum prywatne

Łukasz Łagożny z Sanoka ma szansę zostać pierwszym mieszkańcem Podkarpacia, który zdobędzie dziewięć najwyższych szczytów świata - czyli tzw. Koronę Ziemi. Jest o krok, aby tego dokonać. Do zdobycia zostały mu jeszcze dwa szczyty. Już za kilka dni wyruszy na podbój Mount Everest.

REKLAMAKoszt wyjazdu na Mount Everest to ponad 100 tysięcy złotych, Łukaszowi brakuje jeszcze 30 tys. zł. Dwie trzecie tej kwoty postanowił zebrać za pomocą portalu polakpotrafi.pl.

- Założyłem zbiórkę na kwotę 20 tys. zł, bo jest bardzo mało czasu do wyjazdu. Resztę pieniędzy, mimo, że jest to dla mnie ogromna kwota, pożyczę - opowiada Łukasz.

Międzynarodowa wyprawa Mount Everest Expedition 2018 ruszy 6 kwietnia. Powrót do kraju podróżnicy zaplanowali na 6 czerwca. Ty także możesz mieć swój udział w tej wyprawie - dorzuć się do zbiórki organizowanej na portalu polakpotrafi.pl

Osoby i firmy, które są zainteresowane wsparciem finansowym wyprawy Łukasza na Mount Everest, mogą kontaktować się pod numerem tel. 503 619 559 lub email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Relację z wyprawy będzie można śledzić na stronie www.gorymarzen.pl oraz na FB: Podkarpacka Korona Ziemi.

Łukasz pierwszy raz wyszedł w góry mając zaledwie cztery lata. Najpierw były rodzinne wypady w Bieszczady, później zaczął wspinać się w Tatrach. Z czasem przestało mu to wystarczać. – Wtedy pojawił się pomysł pojechania w wysokie góry – opowiada Łukasz.

W 2008 roku zapragnął wspiąć się na dziewięć najwyższych szczytów na kontynentach i zdobyć tzw. Koronę Ziemi. Na zdobycie dziewięciu najwyższych szczytów świata dał sobie 10 lat. Na koncie ma już Elbrus (5642 m n.p.m.), Aconcague (6961 m n.p.m.), Mont Blanc (4810 m n.p.m.), McKinley (6195 m n.p.m.), Kilimandżaro  (5895 m n.p.m.), Puncak Jaya (4884 m n.p.m.) i Górę Kościuszki (2230 m n.p.m.). Do zdobycia zostały mu jeszcze dwa szczyty - Mount Everest i Masyw Vinsona na Antarktydzie (4892 m n.p.m.), który planuje zdobyć w 2019 roku.

Jeśli Łukaszowi uda się zdobyć Mount Everest i Masyw Vinsona, będzie pierwszym mieszkańcem Podkarpacia, który zdobył Koronę Ziemi.

ms

3 komentarzy

 • kuznar.jadwiga@um.krosno.pl

  Panie Pracujący - obyś nigdy nie potrzebowal zbiórki na chorego bo jest to zawsze wielka tragedia - nie doświadczyłeś - nie komentuj głupio !!!

  Zgłoś nadużycie kuznar.jadwiga@um.krosno.pl wtorek, 03, kwiecień 2018 11:34 Link do komentarza
 • Krosnoman

  Gość z Sanoka, na pewno wpłacę kasę, hahaha
  A może mi zróbcie zbiórkę na nowe auto 4x4 i podróż do Indii?

  Zgłoś nadużycie Krosnoman wtorek, 03, kwiecień 2018 11:23 Link do komentarza
 • Pracujący

  Do roboty, a nie modne zbiórki ostatnio. Zachcianki zbiórka. Wyjazd zbiórka. Chory zbiórka. Wypadek zbiórka,etc.

  Zgłoś nadużycie Pracujący wtorek, 03, kwiecień 2018 08:46 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj