KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


"Szafir" w Wojaszówce

  • autor: Piotr Dymiński
  • czwartek, 02, czerwiec 2011 08:49
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj

Jak zachować się w przypadku ataku psa? Jak i gdzie przechodzić przez jezdnię? Co zrobić, gdy nieznajomy proponuje podwiezienie samochodem? Odpowiedzi na te i inne pytania dzieci z Wojaszówki poznawały w formie zabawy z grupą estradową „Szafir”. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie ufundował odblaskowe naklejki dla uczniów.

REKLAMA


Na sali gimnastycznej szkoły w Wojaszówce zgromadzono około 200 uczniów. Część dzieci dowiózł autokar z Ustrobnej, Bratkówki i Odrzykonia. Artyści wciągali dzieci do zabawy, zachęcali konkursami i drobnymi upominkami w nagrodę. Zachęcali do wspólnego śpiewania piosenek, których tekst związany był z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa na drodze.

alt

Grupa estradowa „Szafir” z Krosna, prowadzi podobną działalność profilaktyczną już od kilkunastu lat, w całej Polsce. Uczestniczyła miedzy innymi w programie „Dorastam Bezpiecznie” realizowanym w Krośnie. Programy artystyczne poruszają np. tematykę zdrowia czy ekologii. W Wojaszówce przedstawiono program o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, ale nie tylko. W formie zabawy pokazano jak zachowywać się w przypadku ataku agresywnego psa, lub gdy ktoś obcy zaczepia dziecko.

Wójt gminy Wojaszówka ufundował poczęstunek dla dzieci z okazji Dnia Dziecka, a Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego przekazał do szkół odblaskowe naklejki dla każdego z uczniów. – Wasi wychowawcy przekażą wam takie odblaskowe naklejki – mówił Marek Hejnar, zastępca dyrektora WORD w Krośnie – bardzo proszę, żeby one nie zostały przyklejone gdzieś na lodówce. One są dla was, żebyście byli widoczni i bezpieczni na drodze.

alt
Marek Hejnar, zastępca dyrektora WORD w Krośnie

Także podczas przedstawienia podkreślano znaczenie odblasków – Odblaski muszą być na wierzchu, żeby mogły odbijać światło – tłumaczył dzieciom czarodziej z grupy estradowej „Szafir”.

Piotr Dymiński
Foto: Piotr Dymiński

  • autor: Piotr Dymiński

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?