KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Remonty dróg z "powodziówki"

 • autor: Ewa Bukowiecka
 • środa, 31, październik 2012 09:18
 • wielkość czcionki - - + +
 • Wydrukuj

Powiat Krośnieński zrealizował ostatnio dwie inwestycje związane z odbudową dróg w gminach Korczyna i Dukla, uszkodzonych na skutek powodzi. Wszystkie wydatki pokryto dzięki dofinansowaniu na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. 

REKLAMA


 

alt

Droga powiatowa Olszyny - Jabłonica Polska jest łącznikiem z drogą krajową nr 9. Często może być także alternatywą, np. w przypadku jej zablokowania. W ramach przeprowadzonych robót wykonano nową nawierzchnię, ścięto i uzupełniono pobocza.

O dofinansowanie z MSWiA na przeprowadzenie inwestycji zabiegał wójt Korczyny Jan Zych oraz radni powiatowi. Zadanie zrealizowano zgodnie z planowanym terminem. Całkowita wartość zadania zamknęła się w kwocie 921 954 zł, w tym dofinansowanie z budżetu gminy wyniosło 150 tys. zł.

alt

Kolejna wyremontowana droga powiatowa w ramach dofinansowania to Ropianka - Olchowiec. To ważny odcinek, zarówno dla społeczności lokalnej, jak i licznych turystów z całej Polski. Droga łączy powiat krośnieński z powiatem jasielskim.
Inwestycja obejmowała wykonanie nawierzchni z masy mineralno - asfaltowej, ścięcie i uzupełnienie poboczy. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 455 383 zł.

- Od lat działania Zarządu Powiatu Krośnieńskiego skierowane są na pozyskiwanie środków zewnętrznych, które są dodatkowym wsparciem dla naszego samorządu. – przypomniał Jan Pelczar. Dzięki temu możemy zrealizować więcej inwestycji, mających poprawić jakość i bezpieczeństwo życia naszym mieszkańcom. - dodał.

Ewa Bukowiecka

 • autor: Ewa Bukowiecka

1 komentarz

 • zag.a

  Pan dyrektor niech wspomni że gdyby nie wsparcie samorządów to wiele inwestycji by nie doszło do skutku.
  Zapraszamy na drogę do Zręcina w stronę Żarnowca- x lat nie moga sobie z tym poradzić.

  Zgłoś nadużycie zag.a piątek, 02, listopad 2012 22:34 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?