Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Początkiem sierpnia ruszy budowa nowego mostu na DK28

Początkiem sierpnia ruszy budowa nowego mostu na DK28 Fot. mat. pras.

Początkiem sierpnia 2014 r. rozpoczną się prace związane z budową prawego mostu na potoku Lubatówka. To tylko jeden z elementów inwestycji na które miasto otrzymało dodatkowe środki w kwocie 16 mln zł. Powstaną nowe skrzyżowania, chodniki i ścieżki rowerowe. Będzie bezpieczniej.

REKLAMAPodpisana została umowa z wykonawcą poszerzonego zakresu robót na krośnieńskiej "obwodnicy". Na przebudowę drogi krajowej, miasto uzyskało dodatkowe środki w kwocie 16 mln zł. Dzięki temu możliwa jest realizacja docelowego zakresu przebudowy i rozbudowy drogi krajowej nr 28 na całym odcinku przebiegającym w granicach Miasta Krosna.

Całkowita wartość wydatków w ramach przebudowy "obwodnicy" wynosi 156,5 mln zł, z czego dofinansowanie opiewa na ponad 119,7 mln zł.

W pierwszej kolejności wykonawca drugiego etapu przetargu przystąpi do budowy obiektów mostowych na potoku Lubatówka. Prace obejmą prawy obiekt mostowy (jadąc w kierunku Sanoka) i powinny zakończyć się jeszcze w 2014 roku. W drugim etapie wyburzona zostanie stara przeprawa, a w jej miejscu ruszy budowa lewego mostu.

W ramach poszerzonego zakresu prac przy przebudowie "obwodnicy" wybudowane zostaną nowe odcinki chodników i ścieżek rowerowych. Powstaną odcinki ekranów dźwiękochłonnych od skrzyżowania drogi krajowej nr 28 z ulicą Czajkowskiego do skrzyżowania DK 28 z ul. Lwowską. Osiedle przy ulicy Piastowskiej zostanie skomunikowane poprzez nowy odcinek drogi zbiorczej z wjazdem na ul. Grodzką. Obecna ul. Dmochowskiego będzie pełnić funkcję drogi serwisowej z początkiem przebiegu na wysokości Dyrekcji Lasów Państwowych.

Powstanie także nowe skrzyżowanie z przyszłą drogą "G" wyposażone w wyspę centralną oraz sygnalizację świetlną.

Droga krajowa 28 wyposażona zostanie w elementy bezpieczeństwa ruchu m.in.: bariery energochłonne, wygrodzenia łańcuchowe, oznakowane przejścia dla pieszych oraz nowe zatoki autobusowe.

Do tematu przebudowy i rozbudowy obwodnicy miasta Krosna w ciągu drogi krajowej nr 28 powrócimy na KrosnoCity.pl już niebawem.

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj