KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Stare Krosno" - internauci dzielą się fotografiami

"Stare Krosno" - internauci dzielą się fotografiami Fot. facebook.com/Stare-Krosno

Stare fotografie, dokumenty, pocztówki i wycinki z gazet. To znajdziecie na profilu "Stare Krosno". Kilku pasjonatów dzięki Facebookowi oferuje nam niezwykłą podróż w przeszłość.

REKLAMA


Profil wystartował ponad 3 lata temu (w styczniu 2013). Od tamtej pory zgromadziło się ponad 5000 fanów dawnych fotografii Krosna. To nie jedyne materiały zamieszczane na "Starym Krośnie". Są też dokumenty i wycinki z gazet. Użytkownicy Facebooka komentują zamieszczone materiały, a nieraz pomagają w ustaleniu daty wykonania fotografii. Omawiają też zmiany, jakie zaszły w mieście.


Reklama, rok 1936. Fot. facebook.com/Stare-Krosno

Wiele zdjęć zamieszczonych przez "Stare Krosno" przypomina boom naftowy, jaki przeżywało Krosno i okolice. Widoczne są zdjęcia z imprez sportowych lub uroczystości takich jak budowa pomnika Łukasiewicza. Są też fotografie Krosna z okresu PRL. Nie brakuje fotografii Krosna z czasu wojen światowych. Niemało pamiątek fotograficznych zostawiła okupacja niemiecka.

Ciekawostką są linki do "wehikułu czasu", czyli do dawnych fotografii, na które nałożone jest współczesne zdjęcie. Zobacz profil: "Stare Krosno".

pd

  • autor: red.

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?